Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Експерти не виключають істотного ослаблення гривні
 
8-01-2011, 23:18  ЕкономікаЕксперти не виключають істотного ослаблення гривні
 
Ось і настало те, про що ще перед Новим роком попереджали деякі експерти, які прогнозували знецінення гривні по відношенню до долара після новорічних свят (як основної валюти, в якій зберігають свої заощадження українці. - Ред.).

Експерти не виключають істотного ослаблення гривніПри цьому американська валюта почала дорожчати ще перед Різдвом. Зокрема, середній курс долара по відношенню до гривні 6 січня склав 7,9838 - 8,0238. Нагадаємо, що 5 січня курс долар / гривня на готівковому ринку становив 7,9718 - 8,0054. При цьому 7 січня середній курс долара в обмінних пунктах становив уже 7,9920 - 8,0260.

Сьогодні ж, 8 січня, в обмінних пунктах ціна долара становить 7,9994 - 8,0225.

Варто відзначити, що подолання психологічної межі у 8 грн. / $ 1 на готівковому ринку в Україні було зафіксовано ще 16 грудня 2010 року. Тоді, нагадаємо, курс долара підвищився до 7,9791 - 8,0158. Закінчилися передноворічні «валютні гірки» тільки 23 грудня, коли вартість американської валюти опустилося до 7,9666 - 7,9960.

При цьому НБУ на 10 січня НБУ встановив офіційний курс долара до гривні на рівні 7,9590.

Тобто при такому показнику банки ніяк не зможуть грати на ринку на зниження курсу. Відповідно вартість долара, швидше за все, буде рости, відзначають аналітики. У свою чергу банкіри поки чітко не говорять, до яких меж може вирости долар, ухильно відзначаючи при цьому, що «все може бути».

Незалежні ж експерти радять українцям вільні кошти конвертувати в долари і євро, оскільки є досить істотні ризики, що гривня, незважаючи на монетарну політику НБУ щодо стримування девальвації і політику Кабміну, буде знецінюватися й надалі.

У той же самий час, Нацбанк піднімає офіційний курс нацвалюти. Чи буде це мати відгук на міжбанку та готівковому валютному ринку, - питання, яке цікавить багатьох. Зміцненню української грошової одиниці сприяли як збалансований бюджет з оптимістичними показниками, так і черговий транш МВФ, який зіграв роль амортизатора. Однак у свята був знижений попит на іноземну валюту з урахуванням також і того, що ринок демонстрував ознаки насичення «іноземцями» ще в середині грудня. Все це в сукупності гарантувало відносно спокійну ситуацію на останні дні 2010 р. і перші - 2011 р., незважаючи на ротацію керівництва Нацбанку. Надалі попит на валюту може істотно зрости, що буде сприяти і до зростання її вартості.

Дмитро Дубенський
За матеріалами «Багнет»

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!