Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії
 
28-08-2010, 23:10  Релігія

Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії

 
28 серпня - свято Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії

Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії«Ісус, побачивши Матір і учня, що стояв тут, якого любив, говорить Матері Своїй:« Жено! ось син твій. Потім каже до учня: Ось мати твоя! І з цього часу учень узяв її до себе »(Ін. 19, 26-27).

Євангеліє від Іоанна розповідає про те, що Ісус, зазнаючи Хресні страждання, доручає свою Матір турботам улюбленого учня Іоанна. Пресвята Богородиця поселилася в будинку Іоанна Богослова недалеко від Оливної гори. Вона була з тими, хто підтримував і стверджував молоду християнську Церкву. Увірувавші в Христа приходили до Єрусалиму з дальніх країн, щоб побачити і почути Богородицю. Апостоли записали все, що Вона розповідала про своє життя та про земне життя Свого Сина. Церковний історик Никифор Калліст детально виклав переказ, який передає обставини Успіння Божої Матері. Переказ заснований на свідоцтві священномученика Діонісія Ареопагіта і творі єпископа Сардійська Мелітона, складеного в II ст.

Никифор Калліст писав про те, що багато хто з тих, хто не вірив у навчання Христа, робив замах на життя Матері Божої. З будинку Вона виходила тільки в церкву і завжди у супроводі близьких. Нерідко Вона приходила до Святого Гробу Господнього на Голгофу і там молилася. В одне з таких відвідувань Їй з'явився Архангел Гаврило і повідав про швидке Її переселення з цього світу в світ небесний, вручивши Їй пальмову гілку. Пресвята Богородиця розповіла про це Йосипу з Ариматеї як про благу вість, тому що скоро Вона повинна була побачити Свого Сина. За молитви Божої Матері зробилося так, що до часу Успіння до Єрусалиму з дальніх країн почали збиратися Апостоли. Св. Іоанн Дамаскін говорив, що вони злетілися, подібно до хмар і орлів, щоб послужити Матері Божої. Вона повідомила їм, що скоро покине їх. Під час бесіди з Апостолами перед Нею дивним чином з'явився Апостол Павло зі своїми учнями. Настав час, коли повинна була відбутися Перша Пречиста Божої Матері. Апостоли оточили ложе, на якому перебувала Діва Марія. Раптове світло затьмарило полум'я свічок, що горіли, і зійшов сам Христос, оточений Ангелами і архангелами. Бачивших це охопив священний трепет. Божа Матір вимовила: «Величає душа моя Господа і зрадів дух Мій про Бозе Спасе Моєму, яко Призри на смирення раби Своє». Без страждання, як уві сні, душа Пресвятої Діви покинула цей світ і відійшла до Вічного життя.Святі Апостоли Петро, Павло, Іаков та інші понесли одр, на якому лежало тіло Пресвятої Богородиці, через весь Єрусалим у Гефсиманію. Над процесією з'явилася хмара світла і почулися звуки небесної музики. Про похоронну ходу донесли первосвященикам. Послали варту, щоб розігнати процесію, але хмара спустилася до землі і закрило її від нападників. Були чутні кроки і спів, але нікого не було видно. Первосвященик Афонія спробував перекинути одр, але його руки були відсічені невидимою силою. Афонія жахнувся і розкаявся, він отримав зцілення і став сповідувати вчення Христа. До вечора святі апостоли поклали тіло Пресвятої Богородиці у труну і закрили вхід у печеру великим каменем.

За Божим промислом Апостол Фома не був присутній при похованні Богородиці. Він прийшов до Єрусалиму після двох днів на третій і почав плакати біля труни. Апостоли зглянулися над ним і відвалили камінь від труни, щоб Апостол Фома міг прикластися до святого тіла Пріснодіви. Але тіло Її зникло, і в печері лежали тільки похоронні пелени. Пречиста Богородиця була узята на небо в тілі. Увечері того ж дня за трапезою їм з'явилася Матір Божа і сказала: «Радійте! Я з Вами в усі дні ». У відповідь Апостоли вигукнули при ламанні хліба: «Пресвята Богородиця, помагай нам».

Свято Успіння Пресвятої Богородиці урочисто здійснюється в Гефсиманії, на місці Її поховання. Тут зведено храм, в якому зберігаються похоронні пелени Богородиці. У IV столітті священний покрив був перенесений у Влахернський храм. В 866 р. російський флот підійшов до Константинополя, і місто було обложене язичниками. Імператор і Патріарх Константинопольський молилися всю ніч у Влахернському храмі, а потім занурили похоронну ризу Богоматері в море. Раптово піднялася буря і розметала російські кораблі в різні боки. Русь зазнала поразки, що знаменувало перемогу християнства.

У Російській Православній Церкві свято Успіння Божої Матері вшановується особливо, так само як і чудотворні ікони Успіння: Києво-Печерські, дві ікони Московського Успенського собору, Псковсько-Печерська та інші.

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!