Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » СВІТЛОДІОДИ В НАШОМУ ЖИТТІ
 
13-11-2011, 20:29  ТехнологіїСВІТЛОДІОДИ В НАШОМУ ЖИТТІ
 
Кінець 20-го століття для світлотехніків ознаменувався дуже великою подією: вперше за 130 років з'явився абсолютно новий тип джерел світла - світловипромінюючі діоди або просто светодиоды.

'СВІТЛОДІОДИДо цього часу існувало два типи джерел світла: теплові, в яких світло виходить за рахунок нагріву випромінюючого тіла до дуже високої температури, і розрядні, в яких світло утворюється при електричному розряді в будь-якому газі або парах металів. До першого типу відносяться всі лампи розжарювання, в тому числі і галогенні. До другого типу - люмінесцентні, металогалогенні, натрієві та багато інших ламп.

Треба сказати, що існують і інші типи джерел світла - хімічні, електролюмінесцентні, радіоактивні, але параметри таких джерел настільки гірше параметрів теплових і розрядних, що для цілей освітлення вони не застосовуються, а використовуються тільки в дуже вузьких областях, таких як індикатори, світлосигнальні елементи та інші.
50-В ті роки минулого століття в світі відбувалася справжня «напівпровідникова революція». У різних країнах світу з'являлися нові напівпровідникові матеріали, проводилися великі наукові дослідження, в результаті яких були створені напівпровідникові транзистори, тиристори, інтегральні мікросхеми та інші елементи, які вчинили повний переворот в електронній техніці. Сьогодні вже неможливо уявити наше життя без комп'ютерів, мобільних телефонів, пристроїв для запису та відтворення зображення і звуків і маси інших пристроїв, створених виключно за рахунок досягнень напівпровідникової техніки.

В ході цієї «напівпровідникової революції» в 1962 році американська фірма General Electric створила нові светоіндікаторние елементи. Ці елементи були розроблені на основі напівпровідникового матеріалу - арсеніду-фосфіду галію. При проходженні через цей матеріал електричного струму на кордоні з металом виникало світіння червоного кольору, добре видиме не тільки в темряві, але і при досить високій зовнішній освітленості. Нові вироби отримали назву світлодіоди, світлодіодні або, або світловипромінюючі діоди, або СІДи, і стали швидко поширюватися як світлосигнальні елементи.

Через кілька років на базі цього ж матеріалу, а також арсеніду-фосфіду алюмінію були створені світлодіоди з зеленим, жовтим і помаранчевим кольором випромінюваного ними світла. Світлотехнічні параметри цих світлодіодів були низькими: термін служби - близько 500 годин, світлова віддача - менш люмена на ват 0,1 (для порівняння - світлова віддача мініатюрних сигнальних ламп розжарювання потужністю 0,1 вата - не менше 3 люмен на ват, термін служби - до годин 5000). Природно, що як джерела світла світлодіоди навіть не розглядалися.

Вирішальним фактором для підвищення параметрів світлодіодів було відкриття Ж. І. Алфьоровим в кінці 80-х років так званих «подвійних багатопрохідних гетероструктур", за які в 2001 році він був удостоєний Нобелівської премії.

У 1994 рік в японській фірмі Nichia на основі подвійних гетероструктур багатопрохідних і нових напівпровідникових матеріалів - сполук індію, галію та інших елементів - були створені перші світлодіоди з блакитним кольором випромінюваного світла. Синє випромінювання за допомогою спеціальних речовин - люмінофорів - можна перетворювати на жовте і шляхом їх змішування отримувати білий світ. У 1996 році були створені, а в 1997 році з'явилися на ринку перші світлодіоди з білим кольором випромінюваного світла, отриманим саме таким шляхом.

Подвійні багатопрохідні гетероструктури дозволили різко підвищити всі параметри світлодіодів. Вже до 2000 року світлова віддача світлодіодів з жовтим, зеленим і червоно-оранжевим кольором випромінювання перевищила 20 лм / Вт, тобто збільшилася порівняно з початком 90-х років майже на три порядки. Термін служби серійно випускаються світлодіодів досяг годин 50000, а американська компанія Hewlett Packard оголошувала про можливість створення світлодіодів з терміном служби годин 1000000, тобто близько 120 років безперервної роботи.

За світловий віддачі світлодіоди перевищили теплові джерела світла, а по терміну служби перевершили і розрядні. На світ з'явився дійсно новий тип джерела світла в традиційному розумінні цього терміна, тобто не просто індикаторний пристрій, а прилад, здатний створювати достатню для освітлення кількість світла. Стали з'являтися освітлювальні прилади, в яких як джерела світла використовувалися світлодіоди. Найбільш затяті прихильники нового типу джерел світла заявляли, що вже в найближчому майбутньому світлодіоди повністю витіснять і теплові, і розрядні джерела. Називалася навіть конкретна дата - 2007 рік.

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!