Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Дельфінотерапія. Дельфіни посміхаються дітям!
 
2-08-2010, 11:10  МедицинаДельфінотерапія. Дельфіни посміхаються дітям!
 
Бажання полонити водний простір, доторкнутися до дельфіна, можливо, навіть покататися на ньому підкорило багатьох людей. Для декого це останній шанс .... На відміну від простого плавання з дельфінами, дельфінотерапія - це не розвага!

'Дельфінотерапія.Категорично звертаємо Вашу увагу на те, що не можна приводити хворих дітей на сеанси звичайного плавання з дельфінами в надії на лікувальний ефект. Це небезпечно, перш за все, для дітей! Перед сеансами дельфінотерапії тварин готують особливим чином: у басейні створюється спеціальна атмосфера, обов'язково присутній лікар-педіатр.

Історія дельфінотерапії

Команда дослідників Відкритого Університету Лейсестера займалася вивченням ефективності плавання з дельфінами на 15 пацієнтах, що переживаюли депресію. Всі добровольці погодилися не приймати антидепресанти, принаймні, протягом 4-х тижнів.

Половина пацієнтів плавала разом з дельфінами одну годину в день, протягом 2-х тижнів. Інша група взяла участь у психотерапевтичних заходах, але без участі дельфінів. Чотирнадцять днів по тому, у всіх учасників відзначилося поліпшення самопочуття, але особливо у пацієнтів, які плавали з дельфінами.

Професор Майкл Ревелі зазначив: «Дельфіни - дуже інтелектуальні тварини, вони здатні до складних взаємодіям, і розцінюють людей позитивно».

Дослідники говорять про те, що такі компоненти як естетичне задоволення від плавання і емоційного спілкування з ссавцем, володіють загоюючими властивостями. Деякі вчені припустили, що ультразвук, яке випускається дельфінами як частина їх ехолокаціонной системи, також має сприятливий вплив на людину.
Таким чином, тварини стали відмінним інструментом у лікуванні депресії та інших психічних захворювань. Доктор Іейн Рірі, директор програми дослідження у Фонді розумового здоров'я, стверджує, що люди і дельфіни мають однакову лімбічну систему мозку.

Потрібно пам'ятати, що ми - частина природи, і взаємодія з нею сприятливо діє на нас.

Дельфінотерапія - основні показання для проведення курсу

- Дитячий церебральний параліч (ДЦП);
- Ранній дитячий аутизм (РДА);
- Синдром Дауна та інша генетична патологія;
- Мінімальна мозкова дисфункція (ММД) або синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ);
- Функціональні порушення центральної нервової системи (ЦНС);
- Розумова відсталість (крім глибокої ступеня), розлади мовлення та слуху;
- Нейросенсорна приглухуватість (НСТ);
- Неврози, посттравматичні стресові розлади (ПТСР);
- Депресивні розлади неендогенного характеру (субдепрессівний рівень);
- Розлади пам'яті, порушення працездібності.

Дельфінотерапія - протипоказання

- Хворі на епілепсію;
- Гострі інфекційні захворювання;
- Онкологічні хворі;
- Стандартні протипоказання для реабілітаційного лікування в умовах санаторно-курортного закладу.

Дельфінотерапія і роль сім'ї

- Членам сім'ї передається необхідний комплекс вправ для подальшого проведення після курсу дельфінотерапії.
- У психологічному аспекті відбувається взаємне індиціювання позитивними емоціями всіх членів сім'ї.
- Дитина не відчуває проблем сепарації в період лікування, як у традиційних клініках.
- Дельфін стає другом сім'ї.

В даний час, метод дельфінотерапії представляє собою медико-психологічний комплекс, що складається з діагностичного і корекційного блоків. В основу технології покладено сонофоретична модель, коли дельфін виступає як природний ультразвукового сонар і відбувається позитивна стимуляція ЦНС та інших органів пацієнта.

Розробниками сформовано окремий напрям дельфінотерапії - психотерапевтичні сеанси еріксонівського (недіректівного) гіпнозу в дельфінарії. Для медитації використовують сонорні записи фонограм, для релаксації - відеоматеріали.

Дельфінотерапія ефективно сприймається дітьми, постраждалими від катастроф, критичних інцидентів, які побували в заручниках.

По суті, дельфіни мають анатомічну посмішку. Діти стверджують, що тварини їм посміхаються. Дорослі навряд чи це помічають, а от діти ...

Безумовно, приємно з'єднуватися з природою, тим більше, коли вона готова допомогти.


За матеріалами: Miss


МОЗ України про можливу шкоду здоров’ю дітей від «дельфінотерапії»

...У воді басейнів нерідко присутній вірус папіломи людини -небезпечного онковірусного захворювання, що передається у т. ч. і побутовим шляхом. Сумніви викликає стан води й по мікробіологічним показниками.

Таким чином, “дельфінотерапія” може завдавати шкоди здоров’ю дітей, викликаючи небезпечні захворювання, причиново-наслідковий зв’язок яких із застосуванням зазначеного методу важко довести, враховуючи тривалий латентний період розвитку цих хвороб...

http://savedolphin.wordpress.com/2010/07/13/моз-україни-про-можливу-шкоду-здоров
ю/#more-168

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!