Бажання полонити водний простір, доторкнутися до дельфіна, можливо, навіть покататися на ньому підкорило багатьох людей. Для декого це останній шанс .... На відміну від простого плавання з дельфінами, дельфінотерапія - це не розвага!
Категорично звертаємо Вашу увагу на те, що не можна приводити хворих дітей на сеанси звичайного плавання з дельфінами в надії на лікувальний ефект. Це небезпечно, перш за все, для дітей! Перед сеансами дельфінотерапії тварин готують особливим чином: у басейні створюється спеціальна атмосфера, обов'язково присутній лікар-педіатр.
Історія дельфінотерапії
Команда дослідників Відкритого Університету Лейсестера займалася вивченням ефективності плавання з дельфінами на 15 пацієнтах, що переживаюли депресію. Всі добровольці погодилися не приймати антидепресанти, принаймні, протягом 4-х тижнів.
Половина пацієнтів плавала разом з дельфінами одну годину в день, протягом 2-х тижнів. Інша група взяла участь у психотерапевтичних заходах, але без участі дельфінів. Чотирнадцять днів по тому, у всіх учасників відзначилося поліпшення самопочуття, але особливо у пацієнтів, які плавали з дельфінами.
Професор Майкл Ревелі зазначив: «Дельфіни - дуже інтелектуальні тварини, вони здатні до складних взаємодіям, і розцінюють людей позитивно».
Дослідники говорять про те, що такі компоненти як естетичне задоволення від плавання і емоційного спілкування з ссавцем, володіють загоюючими властивостями. Деякі вчені припустили, що ультразвук, яке випускається дельфінами як частина їх ехолокаціонной системи, також має сприятливий вплив на людину. Таким чином, тварини стали відмінним інструментом у лікуванні депресії та інших психічних захворювань. Доктор Іейн Рірі, директор програми дослідження у Фонді розумового здоров'я, стверджує, що люди і дельфіни мають однакову лімбічну систему мозку.
Потрібно пам'ятати, що ми - частина природи, і взаємодія з нею сприятливо діє на нас.
Дельфінотерапія - основні показання для проведення курсу
- Дитячий церебральний параліч (ДЦП); - Ранній дитячий аутизм (РДА); - Синдром Дауна та інша генетична патологія; - Мінімальна мозкова дисфункція (ММД) або синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ); - Функціональні порушення центральної нервової системи (ЦНС); - Розумова відсталість (крім глибокої ступеня), розлади мовлення та слуху; - Нейросенсорна приглухуватість (НСТ); - Неврози, посттравматичні стресові розлади (ПТСР); - Депресивні розлади неендогенного характеру (субдепрессівний рівень); - Розлади пам'яті, порушення працездібності.
Дельфінотерапія - протипоказання
- Хворі на епілепсію; - Гострі інфекційні захворювання; - Онкологічні хворі; - Стандартні протипоказання для реабілітаційного лікування в умовах санаторно-курортного закладу.
Дельфінотерапія і роль сім'ї
- Членам сім'ї передається необхідний комплекс вправ для подальшого проведення після курсу дельфінотерапії. - У психологічному аспекті відбувається взаємне індиціювання позитивними емоціями всіх членів сім'ї. - Дитина не відчуває проблем сепарації в період лікування, як у традиційних клініках. - Дельфін стає другом сім'ї.
В даний час, метод дельфінотерапії представляє собою медико-психологічний комплекс, що складається з діагностичного і корекційного блоків. В основу технології покладено сонофоретична модель, коли дельфін виступає як природний ультразвукового сонар і відбувається позитивна стимуляція ЦНС та інших органів пацієнта.
Розробниками сформовано окремий напрям дельфінотерапії - психотерапевтичні сеанси еріксонівського (недіректівного) гіпнозу в дельфінарії. Для медитації використовують сонорні записи фонограм, для релаксації - відеоматеріали.
Дельфінотерапія ефективно сприймається дітьми, постраждалими від катастроф, критичних інцидентів, які побували в заручниках.
По суті, дельфіни мають анатомічну посмішку. Діти стверджують, що тварини їм посміхаються. Дорослі навряд чи це помічають, а от діти ...
Безумовно, приємно з'єднуватися з природою, тим більше, коли вона готова допомогти.
За матеріалами: Miss
|