За тиждень українська валюта просіла всього на 0,05% -. До 7946 грн / $ Весь тиждень Національний банк намагався залишатися стороннім спостерігачем, але змушений був вийти на ринок у понеділок, коли курс знизився на 0,05% і досяг 7,95. грн. / $ (мінімальна ціна гривні за останні 6 місяців).
Інтервенції НБУ в наступні три дні дещо послабили надлишковий попит на долар і девальваційний тиск на гривню. Динаміка обмінного курсу вказує на те, що НБУ повністю контролює ситуацію і веде гривню до заздалегідь ним запланованого рівня. Такий щільний контроль над обмінним курсом і бажання мінімізувати різкі коливання на валютному ринку поліпшили минулого тижня короткі котирування ринку безпоставочних форвардів (NDF). Так, прибутковість операцій (тобто очікування ринком безпоставочних форвардів девальвації гривні) на термін 1 місяць знизилася з 10,6% річних минулого тижня до 7,7% річних на поточному тижні.
Зерно погіршить баланс
Незважаючи на відносно рівну динаміку обмінного курсу на валютному ринку і відсутність різких коливань на ньому Нацбанку завдяки інтервенціям, погіршення зовнішньоторговельного балансу і рахунку поточних операцій надає відповідний девальваційний вплив на гривню і зумовлює поточний тренд на ринку. У той же час дане погіршення не було несподіванкою для ринку, оскільки завершення збиральної кампанії, зниження врожаю, а також зростання споживчого попиту були очікуваними чинниками зростання дефіциту валюти на ринку.
Хоча нещодавнє введення обмежень на експорт зернових може додатково послабити експорт у поточному році. Але зростання цін на світовому ринку на азотні добрива і можливість українських компаній збільшити експорт даної продукції дозволять послабити негативний ефект від введення квот. Крім того, обсяг валютних резервів НБУ (за останніми даними, на рівні $ 34 млрд). Дозволяє Нацбанку повністю контролювати стабільність гривні.
Під Новий рік курс - 7,9-8 грн / $.
Аналіз основних валютних потоків за рахунками платіжного балансу вказує на те, що до кінця 2010 року обмінний курс зупиниться десь близько до поточного курсу з відхиленням у той чи інший бік максимум на 0,5-0,7%. Тобто різких коливань обмінного курсу в поточному році не очікується.
Не передбачається їх і в наступному році, оскільки очікуване поліпшення фінансового рахунку і стабілізація поточного рахунку платіжного балансу в 2011-му будуть впливати на поступове зміцнення гривні і зниження девальваційних побоювань як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.