Напередодні виборів звідусіль можна почути стільки різноманітної інформації, що аж голова йде від неї обертом. Обіцянки, критика, прогнози, обвинувачення, зустрічі, заяви, агітація, «чорний» піар…
Цей список можна продовжувати довго. І розібратися простому українцю, як то кажуть – пересічному громадянинові, у всьому цьому дуже важко, а іноді зовсім неможливо.
Та в більшості випадків всі ці інформаційні потоки роблять одну дуже важливу для політиків справу – відволікти нас і нашу увагу від чогось головного та дуже важливого для нас. Це, наприклад, корумпованість влади на місцях, недієвість законодавства, дитяча злочинність, шантаж та кримінальні «розбори», ситуація з медициною, виховання соціальних стандартів, прояви людяності, доброти та милосердя… Або просто – заробітна платня, а точніше – її відсутність.
То ж як виплачують зарплату в регіоні?
У Житомирській області загальна сума боргу із виплати заробітної плати станом на 1 листопада 2009 року виросла в порівнянні з початком року більш ніж на третину і склала 48 млн. грн.
Про це повідомили у відділі соціально-трудових відносин Головного управління статистики в Житомирській області.
Приріст заборгованості у жовтні 2009 року був зафіксований у половині регіонів Житомирської області, а в Червоноармійському районі вона взагалі була відсутня.
Про наявність заборгованості з виплати зарплати повідомили 493 підприємства області, з них 437 - економічно активні. Сума боргу тут склала 38 млн. грн.
Третину цієї суми утворилася в результаті недофінансування з бюджету, і є компенсацією постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.
Борги промислових підприємств налічують майже 15 млн. грн.
Найбільшими боржниками є підприємства добувної промисловості. Роботодавці вчасно не виплатили зарплату 34 тисячам працівників, кожен з них не отримав в середньому 1035 грн.
Бердичівський анекдот:
Господи, сколько еще не сделано... а сколько еще предстоит не сделать...