Заступник голови Житомирської обласної держадміністрації Микола Дейсан нагадав, що за минулий рік Житомирська область експортувала понад 500 тис. тон зерна, або 40% від виробленого кількості, в тому числі 110 тис. тон пшениці, 320 тис. тон кукурудзи на зерно і 25 тис. тон сої.
Про це він заявив у четвер, 15 липня, на обласному семінарі з питань підготовки регіону до збирання ріпаку та зернових культур.
- Скажу для прикладу, що Бразилія закуповує у нас фуражне зерно, згодовує його худобі і реалізовує нам потім м'ясо. Виходячи з цього, нескладно зрозуміти, що ми, таким чином, в Україні є сировинним придатком для розвитку інших країн, що дуже сумно, - підкреслив заступник голови Житомирської облдержадміністрації.
Микола Дейсан вважає, що економічно вигідніше в такій ситуації використовувати своє зерно на корм для тваринництва.
Також він прогнозує, що цього року попит на продовольче зерно буде рости.
Микола Дейсан уточнив, що "тільки в Полтавській області озима пшениця загинула на 82% засіяних площ, від стихії постраждали значні площі зернових культур у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській та Чернівецькій областях".
- Цього року в Україні в цілому і в Житомирській області, зокрема, передбачається збільшення експорту зерна, - зазначив Дейсан.
Він також зазначив з позитивного боку, що отриманий врожай зерна в минулому році (більше 1 млн. тонн) дав можливість цієї весни аграріям Житомирщини успішно провести посівну, закупити більше техніки і значно зменшити заборгованість по зарплаті перед селянами.
Аграрії Житомирщини ще не отримали кошти
З початку поточного року сільгосппідприємства Житомирської області ще не отримали коштів по здешевленню кредитів та за державними програмами. Заявив, вчора пізно ввечері на семінарі в Чуднівському районі, заступник голови Житомирської облдержадміністрації з аграрних питань Микола Дейсан.
За його словами, "це значною мірою стримує роботи з підготовки господарств області до проведення жнив, які вже розпочалися в області, виникають проблеми з розрахунками по зарплаті аграріям".
Дейсан зазначив, що певні труднощі створюють аграріям області і складні погодні умови. Несприятливі умови перезимівлі призвели до загибелі і розрідженості озимих культур, до збирання підлягає тільки 16 тис. га озимого ріпаку - удвічі менше торішнього.
У червні в Житомирській області випало в середньому 86 мм опадів, що не дозволило своєчасно обробити посіви зернових культур проти бур'янів, хвороб і шкідників. Рік тому господарства області на тиждень раніше масово включилися в жнива, також на 15 липня південь України вже завершував збирання ранніх зернових культур, а значить, цього літа комбайни для допомоги аграріям Житомирщини прийдуть з півдня країни з запізненням.
У цілому, сказав Микола Дейсан, за станом на 15 липня, господарствами області обмолочено 0,8 тис. га, намолочено 2,2 тис. тонн зерна, врожайність складає 26,6 ц / га.
При цьому він висловив надію на те, що зазначені труднощі не завадять зібрати аграріям області вирощений врожай вчасно і з найменшими втратами.
Нагадаємо, що згідно з прогнозами, аграрії області планують зібрати цього літа близько 1 млн. тонн зерна - дещо менше торішнього, коли врожай зернових перевищив 1 млн. тонн. За матеріалами «Журнал Житомира».
|