Уряд виділив Житомирській області 1120 тон пшеничного і 280 тон житнього борошна із зерна Державного інтервенційного фонду.
Про це сьогодні повідомили в Головному управлінні агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації.
Відзначається, що борошно виділили наказом Мінагрополітики від 16 серпня 2010 № 489 для забезпечення формування в регіоні стабільної цінової політики на хліб і хлібопродукти у 2010/11 маркетинговому році для щомісячної потреби хлібозаводів регіону. За даними управління, зазначеного обсягу борошна вистачить для того, щоб регулювати ціни на хліб у регіоні.
Також вказується, що ДП «Черняхівський КХП» ДАК «Хліб України» підписав угоду з Аграрним фондом України на помел 10 тис. тон пшениці на борошно для хлібозаводів Житомирської області.
У Житомирі почався дефіцит гречки?
У той же час, з прилавків магазинів у Житомирі зникає гречана крупа. Традиційний гарнір для котлет стає проблематично придбати не тільки у ряді мережевих супермаркетів, але і в приватних магазинах.
Чиновники Житомирської міськради вважають, що ажіотаж викликаний самими споживачами.
Однак, дешевої гречки в Житомирі вже не залишилася. Навіть на ринках міста кілограм гречаної крупи менше ніж за 12 грн. не продають. У супермаркетах ціна доходить до 15 грн. за кіло.
До речі, у сусідній Росії ціни на гречку за тиждень виросли в 2,5 рази. Цього року Росія вперше за 7 років має намір імпортувати гречку з Китаю, щоб перекрити дефіцит. За матеріалами «Журнал Житомира»