У Житомирській області з робочою поїздкою 21 листопада перебував спікер Верховної Ради Володимир Литвин.
Для відвідування були обрані північні «чорнобильські» райони області - Овруцький і Коростенський.
У Коростені він відвідав колись потужне підприємство - «Хіммаш», в Овручі в районній лікарні урочисто відкрив рентген кабінет, подарував обладнання для пологового відділення і традиційні подарунки для молодих мам.
На прес-конференції в Овручі Литвин повідомив журналістам, що серед політиків у парламенті зацікавленості в прийнятті бюджету немає. Пояснення просте: і Партія регіонів і БЮТ впевнені в перемозі і мають намір приймати бюджет «під себе».
Політик упевнений, «що необхідно приймати бюджет зараз, оскільки після виборів бюджет буде набагато гірше в соціальному плані, ніж до виборів».
Тим часом, Кабінет міністрів вже прийняв постанову про організацію бюджетного процесу в умовах відсутності прийнятого головного фінансового документа. Хоча Литвин і каже, що і до цієї постанови є безліч питань: парламент так і не подолав вето президента на нову редакцію Бюджетного кодексу, а, отже, бюджет має бути сформований на основі чинної редакції. Також слід врахувати закон про підвищення мінімальних соціальних стандартів.
У повернення Юрія Єханурова в міністерське крісло Литвин сумнівається. За підтримку Єханурова спікер прогнозує не більше 25 голосів депутатів, навіть за оптимальними прогнозами. Це означає тільки те, що «курс на війну продовжується і більш того, загострюється», маючи на увазі протистояння між прем'єром і президентом.
Литвин також допускає зміну Закону про вибори президента безпосередньо перед другим туром голосування.
У жовтні Конституційний суд визнав неконституційним в новій редакції закону участь у виборах тільки тих громадян України, які перебувають на консульському обліку, і заявив про необхідність привести у відповідність із законом цю нову норму.
Відсутність активної виборчої кампанії, на думку Литвина, вірна ознака підготовки викиду компромату і чесно сказав, що в нинішніх умовах важко вести передвиборчу роботу. За його словами «людям не подобається, що ти кажеш їм, що вони відповідальні за свій вибір», а «щоб зустрічатися з виборцями , потрібна сила волі і витримка ».
Політик зізнався, що «краще сприймається, коли ти кажеш, що завтра всім все даси: кожній жінці по мужику, кожному лисому - по гребінці, кожному любителю пива - по пиву». Змінити ситуацію в країні можна, за словами Литвина, тільки змінивши виборчу систему.
«За нинішньої системи 80% знайомих облич залишиться, зміниться тільки 20, ті, хто не догодив вождю», втім, якщо депутатів «раскрепачать», то 95% депутатів зможуть ефективно працювати в Раді.
Володимир Литвин сам готовий «піти по людях і збирати підписи для референдуму про зміну виборчої системи» ....
Бердичівський анекдот:
- Может ли женщина сделать мужчину миллионером? - Может, если он миллиардер.
|