На сьогодні велика кількість жителів Житомира і області багато уваги приділяють своїм зубам. У своїх досягненнях стоматолгія зайшла досить далеко. Одним корисним надбанням став імплантант.
У 1952 році шведський вчений P. Branemark сформулював необхідні умови для успіху зубного протезування з опорою на імплантати - стерильність, чистота поверхні імплантанта, атравматичність, відповідності конструкції імплантанта його ложу в кістковій тканині, що дозволяє міцно зростися кістці з поверхнею металу. Цю властивість було пізніше названо "остеоінтеграція". У 1965р. P. Branemark запропонував застосовувати розбірну конструкцію гвинтового імплантату, що складається з внутрішньокісткової частини і прикручується до її опорної голівки (абатмента). На даний момент запропоновано величезну кількість конструкцій імплантатів, що відрізняються формою, різьбленням, Абатмент, методами обробки поверхні і т.д., але й на додаток лише модифікаціями конструкції.
У 90-і роки на основі експериментальних досліджень була доведена можливість остеоінтеграції при використанні одноетапний гвинтових імплантатів.
В останні роки дентальна імплантація стала загальноприйнятим, доступним і ефективним методом відновлення втрати зубів. Зараз у всіх розвинених країнах дентальна імплантологія - це невід'ємна частина стоматології. Дентальна імплантація з кожним днем стає все більш затребуваним способом відновлення зубного ряду.
Приділимо трохи уваги загальним питанням зубної імплантації. Поговоримо про те, що собою представляє зубний імплантат, і в яких ситуація дентальна імплантація є найбільш оптимальним способом відновлення зубного ряду.
Зубні імплантанти - це титанові штифти, які імплантують в кістку щелепи під яснами. Після адаптації імплантів стоматолог завершує відновлення зубного ряду за заздалегідь розробленим планом.
Оскільки імплантати міцно зростаються з кістковою тканиною, вони служать стабільною основою для штучних зубів. Зубні імплантати виконують функцію штучних коренів зубів, що дозволяє більш природно розподіляти навантаження на кістку щелепи. Мости, так само як і окремі коронки, закріплені на імплантанти, виявляються ближче по відчуттях до натуральних зубах, ніж звичайні мости чи зубні протези. Імплантати дозволяють уникнути обточування здорових зубів під мостовидні протези. У деяких випадках при захворюваннях пародонту немає можливості відновити зубний ряд з опорою на свої зуби. У цьому випадку імпланти є найбільш адекватним виходом.
Багато пацієнтів не можуть (або не хочуть) носити знімні протези через захворювання слизової або підвищеного блювотного рефлексу, а також не завжди є умови для надійної фіксації і стабілізації знімних протезів. У цьому випадку зубні імплантати є єдиним засобом функціональної і психологічної реабілітації пацієнтів. Щоб можна було поставити імплантанти, у вас повинні бути здорові ясна і досить кістки для закріплення імплантанта. Крім того, ви обов'язково повинні підтримувати ці ділянки порожнини рота в хорошому стані. Ретельна гігієна порожнини рота і регулярні і систематичні відвідування стоматолога впливають на успіх протезування на імплантатах.
Імплантати зазвичай служать досить довго. Це багато в чому залежить від розташування імплантанта і від того, чи дотримується пацієнт гігієни порожнини рота і чи регулярно він відвідує стоматолога.