За попередніми прогнозами, у перший місяць осені на території європейської частини Росії та в Україні температурний фонд очікується вище кліматичної норми з тривалим "бабиним літом".
Глава Гідрометцентру Росії поспішив викрити і обивательські "страшилки". Зокрема, він підтвердив, що російські метеорологи не прогнозують настільки ж аномального підвищення температур влітку 2011 року. "Вірогідність подібного менш 1:5000, ця подія рідкісна", - заявив він, і тому повторення спеки чекати не варто. Більш того, Вільфанд підтвердив, що спекотне літо далеко не обов'язково змінює аномально холодна зима.
Спростував він і припущення щодо впливу на погоду цього літа розливу нафти в Мексиканській затоці і виверження вулкана Ейяфьятлайокудль. "Коли мова йде про енергію циркуляційного механізму в помірних широтах Північної півкулі і зіставленні з ним теплообміну Мексиканської затоки, то ці зміни оцінюються в тисячні частки відсотка", - підрахував глава Гідрометцентру.
"А вплив літаків ще менше - вони просто мізерні", - пояснив він, зізнавшись, що причини аномальної спеки, що запанувала в Росії на рекордну кількість днів, вченим поки незрозумілі. Вільфанд вважає, що "російським вченим все ж таки вдасться дізнатися причини посушливого літа, але це відбудеться не найближчим часом".