Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Солдати і ув'язнені не зможуть проголосувати на виборах?
 
23-07-2010, 11:17  Політика

Солдати і ув'язнені не зможуть проголосувати на виборах?

 
Марина Ставнійчук закликала Віктора Януковича застосувати право вето до закону про місцеві вибори

0Член Європейської комісії "За демократію через право" ("Венеціанська комісія") від України Марина Ставнійчук заявляє, що в законі про проведення місцевих виборів за пропорційно-мажоритарною виборчою системою міститься заборона військовослужбовцям строкової служби та ув»язненним брати участь у місцевих виборах.

Про це вона сказала в ефірі телекомпанії "5 канал".

"Закон про вибори визначає, хто не вважається членами територіальної громади, і, наприклад, до цієї категорії відносяться військовослужбовці або ж особи, які перебувають у місцях позбавлення волі", - сказала Ставнійчук.

На її думку, такі положення закону прямо суперечать Конституції.

Вона закликала президента Віктора Януковича застосувати право вето до прийнятого Верховною Радою закону про проведення місцевих виборів.

"Я б взяла на себе відповідальність звернутися до президента з проханням не підписувати прийнятий закон про місцеві вибори. Є цілий ряд положень у цьому законі, які мають ознаки неконституційності", - сказала Ставнійчук.

Вона підкреслила, що існує ряд окремих положень цього закону, які безпосередньо ущемляють як права громадян на вільні вибори, так і тих, хто збирається балотуватися на виборах.

При цьому вона не назвала ці положення.

Ставнійчук підсумувала, що у Януковича достатньо аргументів для того, щоб ветувати цей закон.

Вона вважає, що якщо президент ухвалить таке рішення, то це тільки зміцнить його авторитет.

Текст зазначеного закону поки не оприлюднено, він направлений на підпис Президенту.

У тексті законопроекту до другого читання передбачалося, що військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, особи, визнані судом недієздатними, а також громадяни, за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, не відносяться ні до однієї територіальної громади і не мають право голосу на місцевих виборах.


За матеріалами «Українські новини»

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!