Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Майже 10 років у Житомирі будується Свято-Анастасіївський жіночий монастир.
 
12-07-2011, 21:23  Релігія

Майже 10 років у Житомирі будується Свято-Анастасіївський жіночий монастир.

 
Ось уже майже десять років, в Житомирі, в районі Мальованки (Соснова 13а), триває будівництво єдиного в місті жіночого православного монастиря названого на честь святої Анастасії Римлянки, за переказами - покровительки Житомира.

Майже 10 років у Житомирі будується Свято-Анастасіївський жіночий монастир.Монастир був заснований схимонахинею Рафаїлою (в миру Ніна Чернецька) і батьком Лазарем, які служили в Житомирському Свято-Преображенському Соборі.

У 1999 році Житомирська міськрада на одному із засідань ухвалила передати занедбану територію туберкульозного санаторію під православний жіночий монастир Московського патріархату. У той же рік місце під забудову було благословлено Єпископом Житомирським і Новоград-Волинським - Гурієм.

Фундамент Свято-Анастасіївського жіночого православного монастиря закладено в 2002 році, на руїнах колишньої графського маєтку, де в радянські роки розташовувався протитуберкульозний санаторій, який почав свою роботу ще в довоєнні роки, початок XX століття, а закритий був за часів Горбачовської перебудови.

Як розповіла одна з послушниць обителі, при закладці фундаменту, до Житомира приїхала мати одного російського дипломата, вона не тільки привезла пожертвування, але і маючи відповідну освіту і досвід будівництва, особисто керувала будівельними роботами.

На сьогоднішній день в Анастасіївському монастирі проживає всього 20 монахинь і черниць, які крім молитов займаються благоустроєм території і працюють у їдальні для бідних.

У нижньому храмі недобудованого собору вже проводяться недільні служби. Будівництво ж основного храму зупинено. Причина - брак грошей.

У часи, поки була жива схимонахиня Рафаїла, будівництво монастиря велося активно, знаходилися спонсори, які опікувалися монастирем і допомагали матеріально. Однак, після смерті настоятельки в 2005 році, а надалі і кризи 2008 року, охочих допомагати будівництву майже не залишилося.

- Господь чує наші молитви і ми віримо що будівництво храму незабаром буде завершено, - поділилася своїми надіями черниця, що попросила не вказувати її імені.
За матеріалами «Журнал Житомира»
Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!