Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Ті, що стежать в Мережі
 
16-01-2011, 18:29  Технології

Ті, що стежать в Мережі

 
Самий банальний випадок. Ви приходите влаштовуватися на роботу, заповнюєте резюме, берете участь у співбесіді. Здавалося б, що ще потрібно роботодавцю? І компетентність майбутнього працівника так можна з'ясувати, і про його минуле дізнатися. Але ... Але все частіше кадровики перед прийомом співробітника на роботу воліють зібрати про нього інформацію з так званих незалежних джерел. Тобто з Інтернету. Виявляється, в глибинах Всесвітньої павутини можуть ховатися самі несподівані факти, про які ви навіть не здогадуєтеся.

'Ті,



Друге десятиліття двадцять першого століття на дворі ...

АГЕНТ ЗДАЄ СВОЇХ

Втім, щоб вивудити інформацію з Мережі, теж потрібно бути професіоналом - не кожен володіє методикою пошуку. Тому все частіше менеджери з hr, як, до речі, і співробітники спецслужб, вдаються до таємної допомоги професіоналів віртуального розшуку. Роман Ромачев - один з них. Свою спеціальність він скромно називає «бізнес-розвідник». Його основні замовники - великі компанії, яким треба дізнатися таємницю своїх контрагентів або співробітників - як нинішніх, так і потенційних.

- У принципі дані, які я збираю, лежать в Інтернеті і теоретично доступні будь-кому, - пояснює Ромачев. - Але я знаю, що, де і як шукати.

Власник цих секретних знань - височенний, накачаний дядько трохи за тридцять. Офіцер ФСБ у відставці. Пішов з органів, коли зрозумів, що на зарплату в 200 доларів йому не прожити. Став заробляти. Мабуть, непогано - їздить на джипі Hammer, працює за величезним ноутбуком, офіс відкрив у престижному бізнес-центрі. Поспілкуватися з «Комсомолкою» Роман вирішив після того, як він на прохання старих друзів знайшов у Мережі кількох людей, давно і безрезультатно розшукуваних міліцією. Спочатку начебто такій співпраці зраділи. Але потім всі контакти різко обірвалися, а з самих верхів правоохоронного відомства дійшов до нього вердикт: «Державному розшуку приватні детективи не потрібні!»

- У нас прав навіть менше, ніж у журналістів, - пояснює Ромачев. - Закон про оперативно-розшукову діяльність залишає дуже маленьку свободу для маневру. Так ось - нехай люди дізнаються, хто ми такі, навіщо потрібні, для чого працюємо і як працюємо.

Алгоритм роботи бізнес-розвідника такий. Насамперед, отримавши завдання, він занурюється в соціальні мережі. Там зазвичай знаходяться анкета потрібну людину, список її друзів. Починається аналіз. Якщо здобувач місця у великій корпорації стверджує, що закінчив МДУ, але ніхто з його віртуальних друзів там не вчився, - це вже привід замислитися.

Соціальні мережі - самий банальний і доступний спосіб вивідати все про людину. Ще пару років тому співробітники військкоматів спіймали через Однокласників десятки ухильників. Дівчата знаходили хлопців на сайті, починали з ними фліртувати, запрошували на побачення. Туди, правда, Дульсінеї приходили вже не одні, і кавалеру під розписку вручалася повістка.

Використовуючи тих же Однокласників, Ромачев виявив розшукуваних Казахстаном підприємців, які заборгували великі суми тамтешньої податковій службі.

- Але для мене соцмережі та сайти знайомств - лише спосіб зібрати первинні дані, - розповідає Ромачев. - Там я і мої співробітники дізнаємося, чи є взагалі така людина, як виглядає, з ким спілкується, читаємо анкету і, якщо вона неповна, намагаємося зрозуміти, яку інформацію про себе людина намагається приховати і чому.

Невидиме в Інтернеті
Цей віртуальний розшук починається далі. Виявляється, інформація про людину може бути розміщена в Мережі у відкритому доступі і без її відома.

- На сайтах багатьох відомств є чорні списки громадян, до яких у чиновників є якісь претензії, - відкриває таємниці Ромачев. - Це несекретна інформація, часто її можна виявити в Інтернеті. Чиновники впевнені, що сторонні до цих файлів не доберуться, адже звичайні пошуковики їх не бачать.

Дістатися до таких «напівтаємних» документів без знання секретних «стежинок» практично неможливо. У Рунеті таких баз даних десятки тисяч, вони розкидані по сотням серверів федеральних і регіональних органів влади. Щоб отримати доступ до інформації відразу у всіх цих файлах, співробітники компанії, очолюваної Ромачевим, створили спеціальний несекретний і абсолютно безкоштовний пошуковик WebInsight. Зараз ця програма веде пошук по 25 тисячам закамуфльованих документів з «невидимого Інтернету». І перелік доступних сторінок постійно поповнюється.

- Людину можна перевірити по базах даних Федеральної податкової служби, судових приставів, Пенсійного фонду, арбітражного суду, трудової інспекції, МНС, МВС, ФСБ, а також правоохоронних, контрольних та наглядових органів країн СНД, - перераховує Ромачев. - Якщо є неоплачений штраф за порушення правил дорожнього руху - це навряд чи когось сильно порочить. Але якщо в резюме зазначено, що в такий-то період людина працює у відомій компанії на хорошій посаді, а в нього за ті ж дати відраховано до Пенсійного фонду п'ять копійок, з'являється привід задуматися, чи не збрехав шановний здобувач.

Одного разу до Ромачева звернувся власник невеликої, але цілком солідної фірми. Він шукав директора, і ось прийшла до нього людина: молодий, красивий, з дипломом сильного вузу і чудовим резюме. І за всіма параметрами він начебто підходить, але щось власника насторожило. Стали перевіряти. Виявляється, процвітаючий бізнесмен, яким намагався виглядати потенційний топ-менеджер, зареєстрований в одній квартирі з сотнею гастарбайтерів, а половина фірм, зазначених ним в резюме, була оформлена на підставних людей.

Все знають люди

Але й цим бізнес-розвідка не закінчується. Коли вся доступна через Інтернет інформація зібрана і проаналізована, люди Ромачева радяться з замовником: чи достатньо вони дізналися або потрібні додаткові подробиці. Якщо даних мало, розслідування триває вже в офлайні.

- Найбільшу достовірну інформацію ми отримуємо тільки від людей, - уточнює Ромачев. - Відомості з Інтернету допомагають нам знайти підходящого «співрозмовника» - скажімо, вийти на близького приятеля того, ким зацікавився наш замовник. Потім ми знаходимо спосіб з ним зустрітися і так будуємо розмову, щоб дізнатися про «об'єкт» все, що потрібно.

- Допит?

- Ні в якому разі! Після бесіди людина навіть не підозрює, що його цілеспрямовано розпитували про близького друга або товаришів по службі.

- Не спить, не п'яний, не під наркозом ...

- Були у мене замовники. Вони хотіли зробити потрібній людині подарунок на день народження, причому такий, щоб його максимально до себе налаштувати. Подивилися по Інтернету - нічого про нього, крім ділової інформації, немає. У когось, бувало, фотоальбом в соцмережі подивишся: футболіст чи там байдарочник - зрозуміло, що дарувати. А тут - нічого, сірий чоловік у чорному футлярі. І тоді ми пішли на хитрість - подзвонили його секретарці, говоримо: «Ми дорогому Івану Івановичу хочемо на день народження подарувати букет, в якому кожна квітка відбивала б одну з властивостей його особистості. Підкажіть, який він? »А дівчина нам на блакитному оці видає:« Ой, не треба букет, подаруйте краще бонсай, він його дуже любить ». Повідомили цю інформацію нашому замовнику, ті подарували бонсай, а невдовзі саме ця фірма уклала з компанією Івана Івановича великий контракт.

КОМПЕТЕНТНО

А як же таємниця особистого життя?

Наскільки законно збирати інформацію про людей? Чи не порушують бізнес-розвідники кордонів приватного життя?

- Якщо використовуються лише відкриті джерела інформації, то все законно, - пояснив юрист Шота Горгадзе. - Забороняється тільки використання паперів з грифом «Для службового користування», створення корупційних схем отримання конфіденційної інформації, використання спецзасобів.

Ромачев про це знає, тому, розповідаючи про свою роботу, періодично повторює:

- А ось як до нас потрапив цей список, я розповісти не можу.

Так що сама бізнес-розвідка - справа законна, а от з окремими нюансами все далеко не так очевидно.

ДО РЕЧІ

Через Facebook Volvo звільнив своїх співробітників

Троє людей позбулися роботи через свої одкровення в соціальній мережі Facebook. Автомобільний завод Volvo у Швеції звільнив своїх співробітників після того, як вони розмістили в соцмережі критичні зауваження на адресу роботодавця.

Як повідомляє Ice News, приводом для звільнення стала зміна статусу в Facebook одним з екс-працівників на такий: «Ще один робочий день в цьому дурдомі». А двоє колег підтримали його в своїх коментарях. Шведські правозахисники відзначають, що дані звільнення були незаконні, тому що в корпоративних угодах відсутні положення, що регулюють використання працівниками Facebook або Twitter. Представник Volvo, у свою чергу, заявив, що «співробітники повинні принаймні тверезо мислити і поважати прийняті в компанії норми поведінки».

За матеріалами newsland.ru

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!