Розробка врятує лінзи ваших окулярів і приладів, скла транспортних засобів та інші світлопроникні поверхні. Автори винаходу стверджують, що воно є першим у своєму роді. Конденсат водяної пари, що осідає на скло, являє собою не суцільну плівку, а окремі краплі що розповзаються, які заважають прямому проходженню світла. Захист від запотівання повинен запобігати появі таких крапель, розповідає керівник групи дослідників Гаетан Ларош з канадського Університету Лаваля.
Для того щоб отримати захисне покриття, скляна або пластикова основа піддається плазмовій активації для утворення вільних аміногруп, до яких на молекулярному рівні кріпиться шар полісополімера етилену і малеїнового ангідриду, а потім шар полівінілового спирту.
У результаті формується тонка водопоглинаюча оболонка, яка не міняє оптичних властивостей поверхні. Міцні хімічні зв'язки між шарами забезпечують її довговічність. На відміну від наявних аналогів, вона не змивається, що підтвердили випробування, в ході яких покриття знаходилося у воді протягом 24 годин. Результати роботи опубліковані в журналі Applied Materials and Interfaces. Про можливості комерційного застосування нової технології поки нічого невідомо. Фото з сайту fashions.su/v-stile-emo.aspx За матеріалами: science.compulenta.ru