Нас оточує електромагнітна радіація. У житлових будинках це поля, які генеруються побутовою технікою, мобільними телефонами, комп'ютерами та електропроводкою. Раніше таке випромінювання вважалося фоновим, паразитним, проте фахівці Microsoft Research і Вашингтонського університету придумали, як утилізувати подібний електромагнітний «шум».
У розробленій ними технології наше тіло виступає в якості свого роду антени. Коли людина стосується стіни в тій чи іншій точці, вона перетворює електромагнітні поля в певний сигнал, що залежить від її місця розташування, близькості до стіни і ділянки, до якої вона доторкнулася.
Для передачі цього сигналу необхідний заземлюючий браслет, використовуваний зазвичай для зняття статичної електрики. Приєднані до браслету дроти відправляють сигнал на аналогово-цифровий перетворювач, а той - на комп'ютер (наприклад, ноутбук в рюкзаку за спиною). Програма інтерпретує з розумом і користю отриману інформацію, щоб її можна було використовувати в практичних цілях - скажімо, для того щоб включити світло або відрегулювати гучність телевізора.
Передбачається, що таку технологію можна інтегрувати в систему «розумний будинок», а в перспективі використовувати в якості інтерфейсу для комп'ютерних ігор - по аналогії з бездротовим контроллером Kinect.
Автори «інтерактивної стіни» Десні Тен і Шветак Пател представлять свою розробку на конференції по взаємодії людини і комп'ютерних систем CHI 2011, яка пройде в канадському Ванкувері з 7 по 12 травня.