Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Верховна Рада готується прийняти Житловий кодекс
 
2-12-2010, 12:35  Влада

Верховна Рада готується прийняти Житловий кодекс

 
Слідом за Податковим Верховна Рада готується прийняти Житловий кодекс. На наступному пленарному тижні парламент має намір прийняти новий Житловий кодекс.

Верховна Рада готується прийняти Житловий кодексПро це повідомив співавтор законопроекту депутат Ігор Лисов.

Документ містить чимало спірних положень, які обмежують права кожного громадянина. Зокрема проект кодексу передбачає можливість примусового відселення боржників, а також необмежені штрафи за прострочення оплати комунальних послуг.

Виселяти без згоди зможуть і тих, хто не в силах своєчасно виплачувати банківський кредит за своє житло. Стаття 129 проекту Житлового кодексу передбачає таку можливість для фінансових установ.

Як обіцяє Ігор Лисов, за час, що залишився парламентський комітет з питань містобудування та ЖКГ спробує згладити всі спірні норми кодексу. Депутат запевнив, що всі пропозиції будуть враховані, а Житловий кодекс, як і Податковий, буде прийматися постатейно.

Член комітету з питань ЖКГ Юрій Одарченко вважає Житловий кодекс у його нинішньому варіанті неприйнятним. «Вводиться пеня в розмірі 0,1% за кожен прострочений день оплати комунальних послуг, але на відміну від чинного законодавства, загальна сума не обмежується вартістю неоплачених послуг, а може рости до безкінечності», - зазначає депутат. За його словами, тепер боржнику доведеться гасити свої борги ціною власної квартири.

Виселять всіх

Крім пені, у проекті Житлового кодексу є ряд інших спірних положень. Одне з них - примусове виселення мешканців з будинків, які підлягають реконструкції або йдуть під знос, без 100%-вої згоди мешканців. При цьому після прийняття документа виселяти мешканців влада зможе в будь-який район міста, а не в межах одного, як це є зараз. Якщо ж власник відмовиться переселятися, його квартиру примусово викуплять.

За словами ще одного співавтора Житлового кодексу, Бориса Пудова, така практика існує в усьому світі і тільки з її допомогою можна оновити застарілий житловий фонд.

«Лише завдяки цій можливості колишній мер Москви Юрій Лужков зміг вирішити проблему хрущовок», - посилається на досвід столиці Росії народний депутат.


Житла не буде

Депутат Юрій Одарченко також звертає увагу, що звід житлових законів може серйозно скоротити чергу на отримання житла. У ній сьогодні значаться кілька сот тисяч українців.

Після прийняття кодексу місцева влада зможе позбавити їх права на отримання житла від держави в разі надання в документах на одержання квартири неправдивих відомостей. Мало того, після вступу кодексу чинності всі черговики будуть зобов'язані перереєструватися.

Ще одним серйозним нововведенням стане обов'язкове створення об'єднань співвласників у всіх багатоквартирних будинках.
За матеріалами «Журнал Житомира».

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!