Житомир на 40 місці рейтингу кращих для життя міст України
Житомир зайняв 40 позицію у щорічному рейтингу кращих для життя міст України, представленому журналом «Фокус».
Всього в рейтингу налічується 55 міст.
Він проводиться в рамках масштабного дослідження великих і малих міст України. У цьому році, окрім традиційних балів за сприятливу екологію, розвинену інфраструктуру, зайнятість населення та інші складові хорошого життя, міста-учасники одержували оцінку ділової активності.
Саме завдяки своїм бізнес-успіхам у цьому році на першому рядку рейтингу опинився Харків. За цим показником, який відображає кількість зареєстрованих приватних підприємств, а також забезпечення городян новими робочими місцями, Харків поступився першістю лише Києву. За рік місту вдалося укріпити свої позиції і за такими показниками, як середня зарплата і туристична привабливість. Не поступається перша столиця першості й у сфері освіти, вже котрий рік отримуючи за цим критерієм максимальна кількість балів. Харків - перше місто Східної України, якому вдалося очолити рейтинг кращих міст для життя.
До цього три роки поспіль верхні рядки в списку займали Івано-Франківськ, Чернівці та Львів.
Цікаво, що торішній лідер, Львів, помітно опустився в списку - до 14 рядка. Таке падіння пояснюється насамперед тим, що інші міста-учасники рейтингу поліпшили свої результати і піднялися відразу на кілька позицій, залишивши екс-лідера позаду. Крім цього, деякі показники настільки різко знизилися, що не дозволили Львову навіть утриматися в десятці. Зокрема, за рік рівень злочинності в цьому місті зріс майже в 2,5 рази.
Топ-10 покинули Іллічівськ і Ялта. В останній, до речі, цього року виявилася і найдорожча нерухомість в Україні. Квадратний метр однокімнатної квартири на Чорноморському узбережжі обійдеться мінімум в $ 2,2 тис. - на $ 100 дорожче, ніж у столиці.
Проривом рейтингу став Славутич, що у порівнянні з минулим роком піднявся на 28 сходинок і опинився на десятому місці. У цьому місті одні з найвищих витрат міського бюджету на людину, порівняно недорога нерухомість і гарний рівень житлово-комунальних послуг. При цьому в Славутичі найнижчий з досліджуваних міст рівень злочинності - на 10 тис. чоловік тут припадає трохи більше 46 правопорушень. Ще більш поліпшити свої позиції в рейтингу Славутичу перешкодила надто низька ділова активність.
Найбільше в рейтингу втратив Чернігів, який опустився з 11-го на 44-е місце. За рік практично всі його показники погіршилися вдвічі. Зокрема, в цьому році Чернігів істотно скоротив витрати бюджету на одного городянина. І навіть незважаючи на те, що середня зарплата тут виросла в порівнянні з 2009-м на 200 гривень, це значно менше, ніж в інших містах.
Новачками цьогорічного рейтингу стали відразу три міста: Кузнецовськ, Південний та Комсомольськ. При цьому мешканцям Кузнецовська в порівнянні з населенням інших міст рейтингу надаються самі якісні комунальні послуги. А в Південному на одного городянина з міського бюджету витрачається найбільше коштів. Крім того, низький рівень злочинності та безробіття допомогли місту з населенням всього трохи більше 28 тис. відразу опинитися на 13-му рядку списку.
Нагадаємо, в 2009 році Житомир також був на 40 позиції, у 2008-му на 33 місці, а в 2007 році в самому першому рейтингу міст Житомир займав 34 рядок. За матеріалами «Журнал Житомира».
Фото Ю.Сушицький
|