Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Українці вже не будуть здавати відбитки пальців для отримання візи.
 
31-03-2010, 13:36  СуспільствоУкраїнці вже не будуть здавати відбитки пальців для отримання візи.
 
Українці вже не будуть здавати відбитки пальців для отримання візи.

Українці вже не будуть здавати відбитки пальців для отримання візи.


З моменту вступу в силу нового візового кодексу Європейського Союзу 5 квітня 2010 громадянам України не потрібно буде надавати відбитки пальців для отримання візи.

Про це сказала під час бесіди з кореспондентом ЛІГАБізнесІнформ координатор програм преси та інформації Представництва ЄС в Україні Ольга Максименко.

За її словами, останнім часом у ЗМІ з'явилася не зовсім коректна інформація про візовий кодекс Євросоюзу. Деякі видання повідомляли, що з 5 квітня всім бажаючим отримати візу в консульствах країн-членів ЄС доведеться надати свої біометричні дані. "Є візовий кодекс, він набуває чинності з 5 квітня. А є так звана інформаційна візова система - це пов'язано з біометричними даними і це дещо інше. Вимога надавати відбитки пальців при оформленні віз вступить в силу в Україні тільки тоді, коли почне працювати візова інформаційна система. Однак це буде пізніше. Необхідно підкреслити, що якого-небудь кінцевого терміну впровадження такої системи в консульствах, які працюють в Україні, в даний момент не передбачено ", - підкреслила О. Максименко.


Вона пояснила, що для того, щоб інформаційна візова система почала функціонувати, всі консульства країн ЄС повинні встановити необхідне обладнання. Крім того, в першу чергу така система буде застосована в країнах Північної Африки, Перської затоки, а також на Близькому Сході. Про Україну зараз мова не йде.

Торкаючись візового кодексу, О. Максименко наголосила, що його головна мета - раціоналізувати і гармонізувати візові процедури. З цього випливає, що процедура надання віз стане більш прозорою. Також відбудеться гармонізація норм щодо кількості документів, що надаються у візовий відділ, а також аплікаційної форми. "Серед позитивних змін, які несе з собою візовий кодекс для громадян України, можна відзначити обов'язкове пояснення консульствами причин відмови у наданні візи. Також візовий кодекс надає громадянам України право подавати апеляцію на рішення консульств, які відмовили в наданні візи", - сказала О. Максименко.
У той же час, всіма цими інструментами українці зможуть скористатися не раніше 2011 року.

"Надання письмової відмови в оформленні візи (з поясненням причин), а також можливість апеляційних дій з цього приводу будуть реалізовані тільки через рік, після початку дії візового кодексу. Це поступовий процес, який з часом стане більш зрозумілим. Такий механізм почне повністю діяти з 5 квітня 2011. Це пов'язано з тим, що ці механізми - мотивовану відмову і апеляція - необхідно детально продумати ", - резюмувала О. Максименко.

За словами співробітниці Представництва ЄС, важливим моментом для України є і та обставина, що між Києвом і ЄС укладена угода про спрощення оформлення віз, яке продовжує діяти і дозволяє спростити ряд правил візового кодексу. "Завдяки цій угоді Україна має низку переваг. Наприклад, в кодексі оформлення візи коштує 60 євро, а для громадян України, за угодою з ЄС, ця сума становитиме 35 євро. Крім того, пункти угоди, які звільняють від оплати за оформлення віз певні категорії громадян, також діятимуть і для візового кодексу. Також термін оформлення документів на отримання візи буде складати для українців 10 днів, а не 15. Іншими словами, ті переваги, які зараз мають українці, залишаються ", - розповіла О. Максименко.

Також вона прокоментувала ситуацію із зовнішніми посередниками - візовими центрами. Кодекс регулює питання їх статусу і умови, яким вони повинні відповідати, а також максимально допустиму оплату за їх послуги - 30 євро. "Фактично заявник будуть мати вибір - звертатися зі своїми заявками або в такі центри, або безпосередньо до консульства", - сказала О. Максименко.

Нагадаємо, 5 квітня набуває чинності візовий кодекс Євросоюзу. Він стосується як країн ЄС, так і третіх країн, до нього не входять, зокрема, Україна. Згідно з кодексом правила подачі документів будуть уніфіковані, незалежно від того, через консульство якої країни оформляється шенгенська віза.
За матеріалами ЛІГАБізнесІнформ.

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!