Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Житомирян, через місяць, ознайомлять з переліком продуктів "без ГМО".
 
4-02-2010, 18:17  СуспільствоЖитомирян, через місяць, ознайомлять з переліком продуктів "без ГМО".
 
'Житомирян,


Через місяць з'явиться список продуктів "без ГМО".

До 1 березня 2010 року в Україні буде створено перелік продукції, яку не потрібно маркувати на предмет відсутності генетично модифікованих організмів (ГМО). Про це повідомив на прес-конференції у Тернополі міністр економіки України Богдан Данилишин.

При цьому міністр зазначив, що на сьогоднішній день закон зобов'язує всіх виробників маркувати свою харчову продукцію. "Але є, скажімо, сіль або інші продукти, де ГМО взагалі не може бути. Однак ми змусили виробників писати і на такій продукції" без ГМО ", через що вони будуть нести витрати на виробництво нової тари або упаковки. У цьому ж немає логіки ", - підкреслив Богдан Данилишин.

Тому, пояснив він, буде створено перелік продукції, до складу якої не може входити білок "і де ГМО не може бути в принципі". Після затвердження списку увійшла до нього продукцію можна буде не маркувати.

Перелік такої продукції, за даними міністра, зараз під міжнародним контролем розробляють інститути Національної академії наук України та Української академії аграрних наук.

Крім того, триває створення системи лабораторій, які будуть визначати вміст ГМО, зазначив міністр. "Сподіваюся, що вже найближчим часом, незважаючи на можливу протидію, буде створена ефективна система контролю, яка дасть можливість контролювати рівень вмісту ГМО в продукції. Ми зробили перший крок і будемо йти в цьому напрямку", - запевнив Богдан Данилишин.

При цьому він підкреслив, що вся продукція, яка містить генетично модифіковані організми і всі їх похідні, має маркуватися, "щоб люди знали, що вони їдять". Наявність такого маркування і рівень вмісту ГМО, за словами Богдана Данилишина, будуть контролювати органи Держстандарту.

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!