Розвиток промисловості міста Бердичева поряд з позитивними змінами, пов'язаними із зростанням економіки і створенням робочих місць, несе в собі й негативні моменти.
У цьому досить легко переконатися під час відвідування території колишнього шкірзаводу, на якій розмістилися десятки бердичівських підприємств.
Перше, що кидається в очі, це калюжі і річки води на землі, насичені хімічними речовинами.
Запах стоїть страшенний, і як нам повідомили місцеві старожили, при відсутності вітру вже через кілька хвилин дихання отруєним випаровуванням калюж паморочиться голова.
Як нам повідомили люди, причиною цього екологічного лиха є погана робота старої промислової каналізації шкірзаводу. При самому невеликому дощі вся хімія з каналізації випливає на поверхню, забруднюючи навколишнє середовище.
Міській владі Бердичева і відповідним міським службам необхідно звернути увагу на ситуацію, що склалася з екологією на території колишнього шкірзаводу, і виявити тих, з чиєї вини територія Бердичева повільно, але впевнено перетворюється на хімічну клоаку.
У 2010 році на водоймах Житомирської області загинули 18 чоловік, з них 2 дітей. Про це повідомив Житомирський обласний центр здоров'я.
У 2009 році в силу різних обставин на воді загинули 84 людини, з них 5 дітей. У масштабах України це сотні людей.
У зв'язку з наближенням свята останнього дзвінка медики і рятувальники попереджають школярів і випускників Житомирської області про недопущення необережного й зухвалого поводження на воді.
Адже саме в ці дні молодь віддає перевагу відпочинку на берегах водойм.
Як повідомили в прес-службі Департаменту ДАІ МВС України, у відомстві як приклад дій шахраїв навели випадок, який стався місяць тому Києві:
«Літній чоловік їхав на автомобілі «Nissan» по Борщагівці... Після проїзду перехрестя його обігнала «Toyota» і моргнула фарами з проханням зупинитися.
Двоє молодиків, які вийшли з автомобіля «Toyota», продемонстрували водієві «Nissan» невелику подряпину на своєму авто і повідомили, що на попередньому перехресті саме він пошкодив їх автомобіль.
За «мирне врегулювання конфлікту» вони зажадали 15 тисяч доларів США».
Податкові міліціонери в Житомирській області з початку 2010 року припинили діяльність 17 нелегальних виробництв, які здійснювали свою діяльність без будь-яких дозвільних документів.
Про це з посиланням на прес-офіцера обласного управління податкової міліції Олександра Горобця повідомляє офіційний сайт Державної податкової адміністрації в Житомирській області.
Наприклад, в Коростишеві податківці нейтралізували цех з переробки каменю, в Бердичеві і Коростені зупинили діяльність незаконних цехів з переробки деревини, в Житомирі – незаконного автосервісу. У Новограді-Волинському нейтралізований незаконний пункт продажу складської та побутової техніки.
Вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей на згаданих виробництвах оцінюється в суму 3 млн. 700 тисяч гривень.
Власники скутерів і мопедів, яких в Україні кілька десятків тисяч, можуть зітхнути з полегшенням - їх не будуть штрафувати з 1 липня за відсутність номерних знаків і водійських прав.
Нагадаємо, в грудні 2009 року було прийнято постанову Кабміну, за яким реєстрація транспортних засобів з об'ємом двигуна до 50 куб. см повинна була початися з 1 січня 2010 року. Крім того, скутеристи повинні мати при собі права окремої категорії - А1. З 1 липня за проїзд на скутері без номерних знаків передбачався штраф від 170 грн., Без прав - від 400.