Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Історії знаменитих інтернет-інвесторів
 
10-10-2010, 21:48  Економіка

Історії знаменитих інтернет-інвесторів

 
Венчурні інвестиції в інтернет-стартапи неймовірно ризиковані, але можуть принести величезні прибутки. Ось історії декількох знаменитих інтернет-інвесторів.

Історії знаменитих інтернет-інвесторів



Найдалекоглядніший: KPCB

Kleiner Perkins Caufield & Byers - одна з найбільших венчурних компаній США, що інвестують в інтернет-проекти на ранній стадії розвитку. У 1972 році засновник компанії Fairchild Semiconductor Юджин Клейнер і топ-менеджер Hewlett-Packard Том Перкінс заснували KPCB разом з двома іншими венчурними інвесторами. За 28 років вони інвестували майже в 500 компаній, серед них Amazon, Sun Microsystems, Electronic Arts і AOL. Понад 150 цих компаній потім провели IPO.

У 1999 році KPCB разом з іншим венчурним фондом Sequoia Capital купили за $ 25 млн 20% акцій пошуковика Google - зараз цей пакет коштує $ 156 млрд.

KPCB знаходить перспективні проекти швидше за конкурентів. Так, вона інвестувала в липні 2008 року в компанію Zynga, перш ніж та написала свій головний хіт - гру FarmVille, сьогодні на Facebook в неї грає 61 млн користувачів на місяць. А в квітні 2010 року KPCB оголосила про створення фонду в $ 200 млн, який буде інвестувати виключно у розробників додатків для iPhone і iPad.

Найстійкіший: Softbank

Кореєць родом з Японії Масаеші Сон дав у 1981 році своєї компанії назву Softbank, тому що хотів видавати комп'ютерну пресу і займатися дистрибуцією ПЗ. Але набагато краще в нього виходило інвестувати в інтернет-компанії. У середині 1990-х він активно скуповував акції американських інтернет-компаній, в тому числі Yahoo.

Капіталізація Softbank виросла до 2000-го до $ 140 млрд, а його власний стан трохи не дотягнув до $ 76 млрд.

А потім, під час краху доткомів, впала до $ 1,1 млрд. Але Сон не сумував. Додатково до пакету в японському дочірньому порталі Yahoo він вплутався в бізнес з надання доступу в інтернет в Японії, а потім викупив японський бізнес стільникового зв'язку у Vodafon. І знову Сон цікавиться інтернет-компаніями - цього разу в Китаї. Зараз йому належить третина акцій китайського сайту електронної комерції Alibaba.com, крім того, Softbank співпрацює з китайською Shanghai Media в розробці цифрового контента. Зараз Сон - четвертий багач Японії зі статком $ 5,6 млрд.

Самий інтернаціональний: Naspers

Південноафриканську Naspers заснували ще в 1915 році - тоді вона була медіакомпанією і називалася Die Nasionale Pers. Вона видавала газету Die Burger, журнал Die Huisgenoot і друкувала книги у своєму видавництві Die Burger Boekhandel. У 1980-х вона зайнялася телемовленням, пізніше - стільниковим зв'язком. У 1998 році перейменувалася в Naspers. А потім почала інвестувати в інтернет-компанії по всій земній кулі. Спочатку купила в 2001-му 46,5% акцій китайського порталу Tencent. У 2007-му купила 30% Mail.ru, потім - польський сервіс по миттєвому обміну повідомленнями Gadu-Gadu, європейський інтернет-аукціон Tradus і продовжувала скуповувати інтернет-компанії по всьому світу. Зараз капіталізація медіагрупи становить $ 12,68 млрд.
За матеріалами forbesrussia.ru

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!