Топ-менеджмент і прес-служби Twitter, Facebook, AOL, Google, eBay, LinkedIn, Zynga і ряду інших великих IT-компаній та відомих стартапів виступили з офіційною колективною заявою, в якій піддали різкій критиці ініціативи Конгресу США та інших західних законодавців щодо посилення інтернет-моніторингу в боротьбі з піратством.
Мова йде про так званий Stop Online Piracy Act, в якому в законодавчому порядку інтернет-сервіси можуть піддати ряду обмежень, а самі інтернет-користувачі позбудуться низки опцій онлайн-конфіденційності. Все це робиться нібито в рамках посилення боротьби з порушеннями прав на інтелектуальну власність не тільки на Заході (зокрема, у Сполучених Штатах), а й за межами США.
Публічна заява групи з 9 компаній було опублікована на розвороті видання The New York Times, в рамках звернення компанії заявляють, що заходи інтернет-моніторингу та посилення законодавчих вимог призведе до того, що (цитуємо) "виникне серйозний ризик для нашої сфери діяльності, що ставить під загрозу не тільки подальші успіхи у створенні інновацій і робочих місць, а й створює загрозу національній кібер-безпеці "