До Державної екологічної інспекції протягом останніх двох тижнів масово надходили скарги від громадян щодо загибелі риби на річці Тетерів в районі житомирського Гідропарку.
«Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області для встановлення можливих забруднювачів водного об'єкта 16 і 19 вересня здійснювалися виїзди, під час яких проводився відбір проб води з р. Тетерів », - повідомляє прес-служба екологічної інспекції.
Результати лабораторних досліджень проб, відібраних 16.09.2016 показали перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій вмісту азоту амонійного в 2,4 рази, показника ГПК (хімічне споживання кисню) - в 3 рази, БСК5 (біологічне споживання кисню) - в 2,5 рази, вода має різкий затхлий запах близький до фекальні (5 балів) і низький вміст розчиненого кисню 2,4 мг / куб. дм (при нормі не менше 4 мг / куб. дм).
Відібрані 19.09.2016 проби показали погіршення якості води в річці Тетерів. Концентрації вищезазначених показників збільшилися в 1,5 рази, а розчинений кисень в місці загибелі риби впав до 1,5 мг / куб. дм.
Екологи відзначають, що збільшення концентрації таких показників, як ГПК, БПК, азоту амонійного характеризується складними хімічними процесами, що відбуваються в поверхневому водоймі внаслідок маловоддя і низького вмісту розчиненого кисню, який відіграє основну роль у процесі самоочищення води. Таким чином, це стало одним з факторів який привів до загибелі риби.