Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Відомий дитячий письменник Всеволод Нестайко святкує 80-річчя.
 
30-01-2010, 20:35  Культура

Відомий дитячий письменник Всеволод Нестайко святкує 80-річчя.

 
'ВідомийВідомий дитячий письменник Всеволод Нестайко святкує 80-річчя.

Український дитячий письменник, уродженець Житомирської області, Всеволод Нестайко святкує сьогодні 80-річчя.

Всеволод Зіновійович народився 30 січня 1930 року в райцентрі Бердичів (Житомирська область). Батько В. Нестайко під час 1-ї світової війни був «січовим стрільцем» в австрійській армії, в 1933 році був заарештований і загинув у таборах.

Для його творів характерно гумористичне обігравання імен та ситуацій.
Відомий дитячий письменник Всеволод Нестайко святкує 80-річчя.


Твори В. Нестайка перекладено багатьма мовами світу, в тому числі на російську, за його повістей і розповідей поставлені фільми «Одиниця з обманом», «Чудеса в Гарбузянах", короткометражна стрічка «Тореадори з Васюковкі".


Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичів, тепер Житомирської області.

Закінчив 1952 р. філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка.

Працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», видавництвах «Молодь», «Веселка».

Написав повісті, оповідання, казки для дітей. Він є автором збірок оповідань «Шурка і Шурко» (1956), «Це було в Києві» (1957), повістей «В Країні Сонячних Зайчиків» (1959), «Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964), «Таємниця трьох невідомих» (1970), «Тореадори з Васюківки» (1973) «Одиниця з обманом» {1976), «Пригоди Грицька Половинки» (1978), «Пригоди журавлика» (1979), «Незвичайні пригоди у лісовій школі» (1981), «Чудеса в Гарбузянах» (1984), «П'ятірка з хвостиком» (1985), «Скринька з секретом» (1987), збірки казок «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» (1988), збірки детективів «Таємничий голос за спиною» (1990), п'єс «Марсіанський жених» (1968), «Робінзон Кукурузо» (1970), «Вітька Магеллан» (1975), «Пересадка серця» (1983), збірки п'єс «Слідство триває» (1989) та інших.
'Відомий


Основна тематика творів В. Нестайка — життя школярів, формування духовного світу дітей.

Будучи досвідченим письменником, Всеволод Зіновійович говорив, що побути дитиною йому завадила Велика Вітчизняна війна, тому й став він дитячим письменником, щоб у творах повертатись у дитинство, догратись, досміятись.

Слід щиро визнати, що вдається це письменнику настільки добре, що жоден читач не може залишитись байдужим до його історій, а його твори перекладені різними мовами і користуються популярністю в інших країнах.

Книжку «Тореадори з Васюківки» рішенням Міжнародної Ради з дитячої та юнацької літератури занесено до «Особливого Почесного списку Г-X. Андерсена», однойменний телефільм за цим твором одержав «Гран-прі» на Міжнародному кінофестивалі в Мюнхені і головну премію на Міжнародному кінофестивалі в Алегзандрії, (Австралія), однойменний фільм за твором «Одиниця з обманом» одержав у 1984 році премію на Всесоюзному кінофестивалі в Києві та в 1985 р. — на Міжнародному кінофестивалі в Габрово. За повість-казку «Незвичайні пригоди у лісовій школі» Всеволод Нестайко був удостоєний у 1982 р. премії ім. Лесі Українки.

Переказувати твори Всеволода Зіновійовича — справа абсолютно невдячна, бо в переказі неможливо передати іскристий гумор та захоплюючі пригоди персонажів. Трилогія (бо в усіх трьох творах йдеться про пригоди одних героїв) «Тореадори з Васюківки», «Незнайомець з тринадцятої квартири» і «Таємниця трьох невідомих» розповідає про веселі пригоди двох друзів — Яви Реня та Павлуші Завгороднього. Це твір про справжню дружбу і взаємодопомогу, вірність і самовідданість, про уміння знаходити вихід зі складних ситуацій, не втрачаючи при цьому почуття гумору й оптимізму.
http://www.ukrlib.com.ua

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!