Українське міністерство охорони здоров'я ввело обов'язковий щорічний медичний огляд всіх громадян, повідомляє "Коммерсант-Україна". Відповідний наказ був оприлюднений 8 вересня.
Наказ про поголовну диспансеризації видано в рамках державної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги до 2011 року. Згідно з ним, планувати щорічний медогляд кожного громадянина і вести облік тих, що пройшли його буде дільничний терапевт. Для мешканців сіл планується створити виїзні бригади спеціалістів. У ході диспансеризації людина буде повинна пройти вимірювання росту, ваги і артеріального тиску, перевірку гостроти слуху та зору, аналіз крові і сечі, рентгенографію органів грудної клітки, мамографію для жінок та ультразвукове дослідження простати для чоловіків. Для документування результатів обстеження МОЗ розробив спеціальну анкету.
За допомогою поголовних медоглядів міністерство розраховує отримати достовірну інформацію про стан здоров'я українців. Результати диспансеризації окремих контингентів (дітей в дитячих садках і школах, студентів, співробітників шкідливого виробництва, вагітних та постраждалих від катастрофи на ЧАЕС), що проводиться в даний час, у чиновників довіри не викликає - на їхню думку, вона здійснюється формально, без реального обстеження. За фальсифікацію результатів всенародних медоглядів планується ввести санкції відносно як лікаря, так і пацієнта.
За оцінками експертів, поголовна диспансеризація обійдеться бюджету в шість мільярдів гривень. Якщо цю суму схвалить Кабмін, а наказ пройде реєстрацію в Мін'юсті, медогляди можуть початися вже в 2011 році.
Практикуючі лікарі вважають реалізацію нововведення нереальною, стверджуючи, що в демократичній країні примусити людей проходити диспансеризацію вкрай складно.