Вирушаючи спати після опівночі, люди піддають артерії стресу - що є першим кроком до розвитку атеросклерозу через втрату еластичності судин.
Інші дослідження вже пов'язували брак сну з хворобами серця, діабетом, ожирінням, говорить Йю Мисан з госпіталю Мисан в Гіфу (Японія).
Вчені обстежили 250 здорових чоловіків молодше 60 років, яким щорічно вимірювали тиск, вагу, окружність талії і рівні холестерину. Всі учасники заповнили анкети, в яких вказали тривалість сну (приблизно 6 годин 20 хвилин) і час, у який вони лягають спати (близько 23:30).
Скорочення годин для сну призводило до зростання тиску і рівня холестерину.
Чоловіків розділили на три групи щодо тривалості сну: менше 6 годин, 6-7 годин і більше 7 годин.
Учасники з цих груп, які засипали раніше півночі, показали низькі цифри артеріального тиску. До того ж пізні посиденьки змушують людей перекушувати вночі, що також впливає на серце.
Неспання після півночі активізує симпатичну нервову систему, яка допомагає боротися зі стресом тілу, прискорюючи частоту скорочень серця. До того ж пізній сон порушує ритм біологічного годинника.
Люди, що засинають пізно, більш схильні до куріння, вживання алкоголю, вважають вчені, і це також загрожує серцево-судинними захворюваннями.