Житомирський національний агроекологічний університет - один з найбільших ВНЗ нашого регіону за кількістю студентів. Але більша частина випускників з вищою освітою - або безробітні, або працюють не за фахом.
Жаннет Фурніке в 2005 році закінчила агроекологічний університет, де навчалася за контрактом. Зараз має статус безробітної. Вона вже кілька місяців перебуває на обліку в центрі зайнятості. За цей час жодної пропозиції працевлаштування за фахом не отримала - зате пропонували упаковувати цукерки на фабриці.
Ще один випускник агро - Дмитро Ткачук. Хлопець вивчився на бухгалтера, але працює на приватній фірмі, де займається оформленням дозвільних документів.
- Я планував працювати за фахом, мені подобалася математика, - розповідає Дмитро Ткачук, випускник ЖНАЕУ.
У житомирському обласному центрі зайнятості кажуть, що зараз на обліку випускників агроекологічного університету найбільше.
- Потреба в таких працівниках, коли існують новітні технології, сильно впала. - Каже Наталя Гончарук, начальник відділу організації сприяння з працевлаштування Житомирського обласного центру зайнятості.
За неофіційними даними лише кожен п'ятий випускник агро працює за фахом. Однак, за словами проректора з навчальної роботи - майже кожен другий випускник має роботу, - пише Наталія Дехтієвска.
- 90% бюджетників працюють в сфері сільського господарства - а це половина всіх студентів агро. Контрактники ж повинні шукати собі вакансії. Проте кількість випускників щорічно збільшується. - Каже Юзеф ЦАЛ-Цалко, проректор з навчальної роботи ЖНАЕУ.
За словами заступника начальника ГУ агропромислового розвитку Житомирської ОДА Леоніда Бабича, одна з причин безробіття - новації в галузі сільського господарства.
- Якщо раніше потрібно було п'ять тракторів, то зараз це ж поле оре один трактор. І туди потрібен лише один фахівець, - пояснює Бабич.
І все ж, багато хто з нинішніх студентів сподіваються в майбутньому знайти роботу за фахом.