Доктор економічних наук, завідувач кафедрою економіки природокористування Житомирського національного агроекологічного університету Наталя Зіновчук стверджує, що жителі Житомира п'ють технічну воду.
- Житомирянам необхідно постачати питну воду вищої якості - 1 класу. Сьогодні житомиряни п'ють воду 4 класу. Низький - 5 клас, це вже технічна вода. Тобто житомиряни п'ють майже технічну воду, - каже Наталя Зіновчук.
За словами Наталії Зіновчук, сьогодні над Житомиром навис ряд екологічних проблем. Серед, яких низька якість питної води, забруднення повітря підприємствами і автомобілями, відсутність безпеки харчування, деградація рекреаційних ділянок міста, збільшення обсягів твердих і виробничих відходів.
Щодо останньої проблеми, Зіновчук навела дані, що на міському звалищі Житомира на площі 20 гектарів знаходиться 800 млн. тон різних відходів. Вихід із ситуації вона бачить у заміні використовуваних сьогодні застарілих технологій очищення води, в заміні мереж водопостачання; використання біопалива для автомобілів і утилізації відходів. Нагадаємо, що за статистикою, 30% сімей у Житомирській області користуються централізованим водопостачанням. Кожна шоста сім'я повідомила, що воду для пиття і приготування їжі беруть з колодязів. Водою з джерел, річок, озер і ставків користуються 2 відсотка житомирян. Питну воду в магазинах купують лише півтори тисячі сімей Житомирської області, або 0,3%. За матеріалами «Журнал Житомира»