З наступного місяця розпочнуться нові акції протесту підприємців на Майдані. Про це йдеться в заяві Координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу в Україні.
Зокрема в заяві сказано, що «органи влади, на жаль, не стали на шлях конструктивного діалогу з підприємцями. Натомість, у Києві і в регіонах тривають і посилюються немотивовані та масові перевірки, виклики на допити, конфіскації власності та інші репресивні дії стосовно учасників "Податкового Майдану".
На наші численні звернення з боку органів державної влади відсутня будь-яка реакція. Нинішні керманичі схоже нас чують тільки тоді, коли бачать у нас силу. Увівши в оману частину підприємців обіцянками та імітацією вето на Податковий кодекс, чиновники вирішили, що нас можна тепер поодинці знищувати і залякувати ».
Виходячи з тексту Координаційної ради планується проведення переговорів з іншими реальними учасниками Майдану-2 і створення єдиного легітимного органу координації масових акцій протесту в Україну з метою відновлення безстрокової акції протесту підприємців України з 1 лютого. Але виникає кілька запитань.
По-перше. Наскільки можливі масові акції протесту дрібних підприємців, коли у законодавчій сфері не відбувається прийняття нововведень, які безпосередньо стосуються вітчизняного бізнесу. Відповідно є сумніви в тому, що на Майдан прийде велика кількість людей. Також неясно наскільки відгукнуться на нову акцію протесту інші організатори «Майдану-2», адже в цілому в попередніх мітингах брали участь до 100 організацій підприємців.
По-друге. Також незрозумілий формат «франшизи» та ідеологія виступів проти дій влади. Якщо в листопаді була досить чітка мета - накладення вето на Податковий кодекс. То тепер незрозуміло - за що повинні стояти підприємці? За громадську і політичну справедливість? Так це доля опозиції - організовувати акції протесту з політичними вимогами. За справедливість при економічних перевірках і чесну роботу податкових органів? Не зовсім зрозуміло, завдяки яким з основоположними документами ця «справедливість» настане, адже нещодавно прийнятий новий Податковий кодекс.
По-третє. Знаходиться під питанням участь політичних сил у акції. Якщо запросити опозиційних політиків, то цей мітинг відразу стане політично заангажованим і, відповідно, всі умови, висунуті на протестах владою, будуть ігноруватися, як "антидержавні". А якщо не запрошувати, то можливий варіант виразу «провінційного невдоволення», коли кілька сотень людей помітингували і ... розійшлися.
Тому вже зараз можна сказати, що організаторам нового «Майдану підприємців» доведеться зіткнутися часом з нерозв'язними суперечностями. Окрилені успіхом листопадових виступів у центрі Києві деякі «свідомі громадяни» намагаються відтворити ту ж атмосферу громадського протесту, але «формула успіху» масових протестів в Україні полягає в їх несподіванці, активній участі великої кількості громадян і ... не готовністю влади до гучних проявів невдоволення серед українців . Можна майже з упевненістю сказати, що Партія Регіонів врахувала минулі помилки, коли допустила проведення «Податкового Майдану». І нехай тоді підприємці намагалися по можливості дистанціюватися від опозиційних політиків, але абсолютно очевидно, що в будь-яких акціях протесту влада буде ЗАВЖДИ шукати політичне підґрунтя.
З однієї простої формулюванні, яка, як хмара накрила «умы властьдержащих», - НІЩО не повинно перешкодити їм «царювати» далі.
Можна, звичайно, назвати це "дитячою хворобою" того абсолюту влади, яку зараз має ПР. Або, що гірше, можна назвати свідомо продуманою стратегією управління країною.
|