Батьки чекають приходу свого синочка в цей світ з особливим трепетом і завжди хочуть дати дитині все найкраще - починаючи від безмежної любові і ніжності та закінчуючи здоровим харчуванням, правильним розвитком та, звичайно ж, вихованням.
Після народження малюка виникає безліч питань: чи варто робити відмінності у вихованні між хлопчиками і дівчатками, як з хлопчика виховати чуйну і в той же час самодостатню людину, та й просто як бути зі своїм малюком, на що варто звертати увагу при вихованні?
У кожному віці є свої проблеми і складні ситуації. Виявляється, вже в дитинстві починають проявлятися відмінності між хлопчиками і дівчатками - хлопчиська ростуть швидше, стають сильнішими і, в першу чергу, розвиваються фізично. Але тим не менш вони набагато більше потребують ніжності і любові. Якщо мама буде ніжна зі своїм сином, буде спілкуватися з ним, вчити його розмовляти і пізнавати цей новий для нього світ, у хлопчика не буде проблем зі спілкуванням у подальшому, і до того ж він буде рости більш впевненим у собі.
Також для батьків малюків до року буде актуальне питання раннього розвитку - чи потрібне воно чи ні. Виявляється, потрібно, оскільки всі сили хлопчаків у дитинстві, в першу чергу, кинуті на розвиток фізичних здібностей. І якщо ви хочете, щоб син ріс не тільки сильним, але ще і розумним, розвивайте свою дитину за допомогою навчальних ігор, пізнавальних прогулянок, розповідайте йому все, що бачите, і головне - пояснюйте чому так відбувається, а не інакше.
У міру зростання сина мамі доведеться поступитися головним місцем в житті хлопчика татові. У віці п'яти-шести років хлопчаки починають активно цікавитися чоловічими справами, і дуже важливо, щоб тато підтримав сина в цей момент, а не відштовхнув. Якщо батько не буде звертати уваги на підростаючого хлопчика, то дитина почне вигадувати всілякі способи привернути увагу, і повірте, найчастіше це дикі витівки, які точно не будуть вас радувати.
Один з психологів навіть визначив п'ять заповідей батьківства:
1) починайте якомога раніше - в житті малюка можна починати приймати участь ще з того часу, коли він знаходиться в утробі матері;
2) знайдіть час - дітям набагато важливіше наявність справжнього батька, який цікавиться їх життям, а не «доброго татуся», який замінює свою турботу дорогими покупками;
3) не стримуйте емоцій - хлопчики мають потребу в тому, щоб батьки грали з ними, розмовляли, а також щиро хвалили і виявляли емоції по відношенню до них, і для хлопчиків це навіть більш корисно, ніж для дівчаток;
4) більше веселощів, радійте своїм дітям - знайдіть щось таке, що подобалося б і вам і їм, а головне - любіть свою дитину і діліться з нею усім, що знаєте самі;
5) не забувайте про дисципліну - для хлопчиків дуже важливо, щоб саме тато встановлював межі допустимого, якщо ви не хочете проблем у підлітковому віці, дисципліна повинна бути встановлена з самого дитинства.
І звичайно ж, шановні батьки, пам'ятайте, що хлопчаки дуже активні від природи, і вам необхідно вчасно розгледіти захоплення свого сина і перетворити його на хобі. Адже захоплення і хобі для хлопчика - це невід'ємна частина розвитку.
За матеріалами: ШколаЖизни.ру
|