В рамках святкування Дня міста всіх бердичівлян крім концерту чекало ще одна неординарна подія, оскільки в 09-00 біля міського Палацу культури стартувала виставка собак, яка зібрала понад 40 учасників не тільки з Бердичева, а й з інших міст. Маленькі і великі, волохаті і гладкошерсті домашні улюбленці вітальним гавкотом знайомилися одне з одним, деякі злякано стиснулись на руках у господарів, налякані такою великою кількістю своїх чотириногих побратимів.
На виставці були представлені представники 22-х порід, включаючи такі рідкісні екземпляри як Анатолійський карабаш і Бельгійські Грифони. Останніх, втім, було три особи, що надзвичайно багато для такої рідкісної породи на виставці подібного роду. Анатолійський карабаш входить до групи турецьких пастуших собак, але в Туреччині не прагнуть визнати свої національні породи, на даний момент FCI офіційно визнала тільки Анатолійського карабаша, тому побачити в країнах Європи (а в Україні особливо) цю породу можна нечасто. Бельгійські грифони родом з Бельгії, де в 17 столітті порода була отримана шляхом схрещування мопса, аффен-пінчера і незвичайної бородатої собаки, якими в ті часи були повні вулиці бельгійських міст і теж є досить рідкісною і маловідомою породою.
Найбільше на виставці було лабрадорів і Йоркширських тер'єрів, популярністю у собаківників мабуть користуються і німецькі вівчарки, яких теж було чимало. Під час виставки суворі експерти в рингу проводили опис собаки за п'ятибальною системою, причому кожна собака оцінювалася виключно в своєму класі: від 3 до 6 місяців (бебік) від 6 місяців до 9 (щенята) від 9 місяців до року 1,5 ( юніори) і від року 1,5 - дорослі особини.
Основним суддею виставки стала експерт FCI Олена Буслаєва з міста Запоріжжя, лабрадорів і мопсів оцінювала експерт Кінологічного Союзу України (КСУ) з міста Бердичева Ганна Бишків. Німецькі вівчарки дісталися спеціалісту з Житомира Олегу Гончаренко. Безпосередньо організатор виставки та керівник Бердичівського міського відділення КСУ Неля Людвігівна Бишків здійснювала суддівство у фінальному конкурсі юніорів. Крім офіційних конкурсів проводилися ще й аматорські - на кращий одяг для свого улюбленця і на кращий поцілунок господаря і собаки.
Як розповіла Неля Людвігівна, виставка пройшла на досить високому рівні, оскільки в ній взяли участь не тільки собаківники міста Бердичева, а й гості з Вінниці, Житомира, Калинівки, Козятина і Андрушівки. Найбільша кількість учасників приїхало з обласних центрів - Вінниці та Житомира. Неля Людвігівна зазначила, що для виставки подібного роду, яка не дає офіційних титулів і нагород, кількість учасників і представлені собаківниками види порід (включаючи рідкісні) є хорошим показником. Також вона скористалася можливістю і подякувала за допомогу в організації та проведенні виставки представникам міської влади та директору Палацу культури Петренко Олені Володимирівні, які зробили все від них залежне, щоб захід пройшов на належному рівні.
Денис ЗАРЕМСКІЙ
|