Жорстоке поводження з дітьми здатне змінити реакції мозку на стрес, повідомляється в новому дослідженні.
Аналіз мозкової тканини дорослих, які вчинили самогубство, виявили ключові генетичні зміни серед тих, хто був жертвою насильства в дитинстві.
Дані процеси зачіпають рівень рецептора, які відповідає за реакції на стрес. Попереднє дослідження показало, що насильство в дитячому віці пов'язано з посиленням реакції на обставини стресу.
Вчені з Університету McGill у Монреалі досліджували ген, відповідальний за глюкокортикоїдні рецептори, що керують реакціями на стрес, на основі тканин 12 жертв самогубств з історією жорстокого поводження в дитинстві і інших 12 жертв, які не страждали від насильства в ранньому віці.
Вони знайшли хімічні зміни, які зменшували діяльність гена у тих, хто став жертвою насильства в дитинстві, і це призводило до скорочення числа глюкокортикоїдних рецепторів.
Постраждалі відзначалися невиправдано сильними реакціями на будь-який стрес.
Дослідники припускають, що негативний досвід в дитинстві впливає на розвиток мозку і призводить до довгострокових наслідків при стресових ситуаціях. Але лідер дослідження Майкл Міан сказав те, що біохімічні зміни могли відбутися і пізніше.
Доктор Джонатан Мілл з Інституту Психіатрії Лондона вплив факторів навколишнього середовища на процес вираження генів, званий – епігенетичним: «Результати потребують перевірки, але вони показують механізм, за допомогою якого події раннього дитинства рано чи пізно відображаються на дорослому житті», - сказав він. Епігенетичні зміни - потенційно оборотні, і тому стають метою для терапевтичного лікування. Фото з сайту dytyna.info