В мисливських угіддях Житомирської області проводиться облік тварин.
Завідувач сектором мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Логвинчук повідомив журналістам, що кожного року після закінчення сезону полювання мисливські господарства, а їх в області 73, проводять облік кількості тварин на закріплених за ними територіях.
«Такі обліки проводяться для розрахунку лімітів використання мисливських угідь. Для кожного господарства існує своя оптимальна кількість тварин, якщо їх в лісі менше - на наступний рік полювання в цих угіддях на цей вид тварин забороняється », - зазначив Роман Логвинчук.
Облік проводять різними методами. Рахують кількість тварин у лісі по слідах на свіжому снігу, методом візуального спостереження - поблизу годівниць в лісі розташовані башти, в них протягом деякого часу перебуває людина, яка рахує звірів, які приходять поїсти. Є ще метод прогону - працівники угідь проходять певну територію лісу і підраховують всіх звірів, яких бачили. Можна скористатися методом опитування єгерської служби. Адже єгері добре знають свої угіддя і можуть приблизно сказати, скільки і яких тварин є на їхніх територіях.
«Цікавий метод підрахунку тварин в мисливських угіддях - авіаоблік. Працівники мисливських господарств на вертольотах облітають територію лісу і рахують. З висоти дуже добре видно тварин в лісі. Правда, в Житомирській області в 2012 році таким методом скористалися всього лише 2 мисливські господарства, так як це дуже затратно ", - зазначив Роман Логвинчук.