Ви зібралися в подорожі вже знаєте де придбати дешевые авиабилеты Украина, але боїтеся перельотів? Тоді ми дамо вам кілька корисних порад.
Страх перед польотами на літаку відчуває більше 69 відсотків пасажирів. Але з фобією можна впоратися. Існує кілька типів людей, схильних до боязні польотів.
Більшість аерофобів мають природну схильність до тривожності і бояться за все не тільки в польоті.
Другий тип - це активні й діяльні на землі люди, яким важко довірити турботу про себе будь-кому ще. Пасажир грає при польоті пасивну роль, і ні як не може контролювати ситуацію. А цим людям важко всидіти на місці, і єдине заняття, яке доступне в такій ситуації - це тривожитися.
Третій тип людей, що побоюються авіаперельотів - це ті, у кого з літаками пов'язані різні психічні травми, наприклад з дитинства. Іноді страх польоту викликається просто відсутністю інформації про те, як летить літак і наскільки його політ добре керований. У проблеми існує безліч рішень, але результат у величезній мірі залежить від бажання самої людини. Адже не секрет, що деякі виявляють свій страх і впадають в паніку, тільки щоб звернути на себе увагу і викликати турботу оточуючих.
Спосіб перший - Грайте!
Якщо Ви боїтеся літати, грайте в комп'ютерні симулятори. Віртуальний літак, яким Ви керуєте як пілот, здатний вилікувати Вас від боязні справжніх польотів.
Спосіб другий - Вивчіть літературу
Прочитайте книги по льотній справі, вивчіть принципи, за якими літаки здатні злітати, тощо.
Спосіб третій - Відвідайте психолога або психотерапевта
Якщо самим впоратися не вдається, краще звернутися за допомогою до фахівця, який допоможе виявити причини Вашого страху. Бесіда з психологом допоможе Вам усвідомити боязнь і знайти методи, як з нею боротися.
Спосіб 4 - Освойте техніки релаксації Вивчіть медитацію, вчіться заспокоюватися, контролюючи свій подих. Ці вміння можуть стати в нагоді Вам не тільки в польоті.
Перед самим вильотом можна скористатися ще кількома порадами бувалих:
• Не приїжджайте в аеропорт набагато раніше часу. Але тут слід бути обережним, пам'ятаючи про ризик запізнення. В такому випадку у Вас просто не залишиться часу нервувати і представляти різні жахи.
• Не пийте перед польотом багато кави або чаю. Стимулятори при паніці - погані помічники, так як вони самі викликають збудження нервової системи.
• Запасіться льодяниками і жувальними гумками. Жування добре відволікає від тривожних думок.
• Не рекомендується летіти голодним, адже голод - теж фактор стресу. Але перед польотом не варто їсти їжу з підвищеним вмістом цукру, наприклад шоколадні батончики. Краще повноцінно пообідати або поснідати.
• Під час польоту обов'язково сходіть в туалет, навіть якщо в цьому немає необхідності. Ви розімнете м'язи і розвієтеся. Сидячи в кріслі, Ви можете також розім'ятися: просто напружуйте, а потім розслабляйте деякі групи м'язів. Це корисно не тільки як профілактика страху, але і як спосіб поліпшення кровообігу. Якщо ж все це не допомагає, прийміть заспокійливе (за відповідним засобом зверніться до Вашого лікаря). Візьміть з тобою те, що може вас зайняти - газету або журнал з кросвордом, аудіоплеєр, електронну книгу тощо.
|