Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Шкільний рюкзак краще портфеля - якщо тільки він не перевантажений
 
16-03-2012, 07:32  Суспільство

Шкільний рюкзак краще портфеля - якщо тільки він не перевантажений

 
Люди старшого покоління без труднощів згадають потужну кампанію з пропаганди шкоди шкільних портфелів - вона повною мірою торкнулася і СРСР. На зміну портфелів, що викликають сколіоз, прийшли шкільні рюкзаки - але й вони при великій вазі порушують поставу.

'ШкільнийЗ медичним терміном «сколіоз» або викривлення хребта діти протягом багатьох десятиліть знайомляться вже з перших днів навчання в школі, ще за кілька років до того, як виявлять в підручнику з природознавства похмурі малюнки викривлених «сколіотичною хворобою» спин своїх ровесників і ровесниць.

Колись однією з головних причин виникнення цього серйозного захворювання вважалися шкільні портфелі, набиті підручниками і зошитами - носіння портфеля нібито приводило до надмірної односторонньої навантаженні на зростаючий хребет, що і могло викликати його викривлення.

Однак, як вказують іспанські дослідники, і сучасні рюкзачки, які виконують не тільки утилітарну функцію, але й одночасно естетичну, так як є «модними атрибутами» шкільного життя, можуть викликати постійний біль у спині.

У порівнянні з портфелями різниця полягає лише в тому, що викривлення хребта відбувається в іншій площині.

Дослідження з перевірки шкідливого впливу надто важких шкільних рюкзаків на юні хребти проводили вчені з Іспанії на базі двох клінік країни - лікарні да Кости в місті Бурела і університетської клініки Сан Дурета в місті Пальма (Hospital da Costa in Burela and University Hospital San Dureta in Palma) .
В експерименті брали участь 1403 школяра у віці 12-17 років із 11 шкіл різних міст Північної Іспанії.

Автори без попередження пропонували юним учасникам зважити їх рюкзаки, а також зважитися самим. Було виявлено, що у більш ніж 60% учнів вага рюкзаків помітно перевищувала 10% від ваги їх тіла - це при тому, що згідно з твердженнями фахівців з шкільної гігієни вага цих «заплічних сумок» ніколи не повинна перевищувати 10% від ваги самої дитини.

Потім всіх учасників розділили на 4 умовні групи і опитали про наявність болів в спині. Учні з підгрупи з найбільш важкими рюкзаками повідомляли про наявність таких болів на 50% частіше, ніж власники найлегших рюкзаків.

Подібні явища зустрічалися тим частіше, чим старше були школярі, при цьому про болях у спині частіше повідомляли дівчата.
Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!