Вранці так важко змусити себе підняти голову з подушки і вилізти з-під ковдри. Але якщо постільні речі у вас якісні, то і шансів прокинутися відпочившим набагато більше.
На сьогодні в нашому місті велика кількість магазинів, бутіків, місць продажу, де можна придбати ковдри і подушки на різний смак і за досить широкою ціновою категорією.
Сховатися ...
Найбільш теплими вважаються ковдри з гагачого пуху. Він легкий, не вбирає вологу, не звалюється. Гусячий пух теж гарний, але він набагато важче. Прохолодніше буде під ковдрою з наповнювачем синтетичним або з суміші пуху і пера, а також з вовни. Якщо вночі ви спітніє, то шерсть вбере до 30% вологи і на дотик залишиться сухою. А ось пух буде довго сохнути, тому подумайте - чи потрібно вам настільки тепле укриття.
«Пух і перо можуть викликати алергію. Якщо ви до неї схильні, зверніть увагу на популярний зараз матеріал тінсулейт - екологічно чистий замінник пуху, а також на поліестер - зроблені з нього ковдри можна прати в машинці при температурі 950, що не залишить пиловим кліщам шансів на виживання », - розповідає Ольга Наумова , лікар-алерголог. Синтетичні ковдри ще й самі прості у догляді, вони швидко сохнуть, відновлюючи при цьому форму і об'єм.
До екологічно чистих матеріалів також відносяться шовк і вата. Але перший найдорожчий, а ватні ковдри - найбільш важкі. А ось ховатися під синтепоном взагалі не варто - він містить шкідливий клейовий прошарок.
Синтетичні ковдри зазвичай стьобані. А серед пухових і напівпухових кращими вважаються так звані касетні - у них «начинка» знаходиться в обмеженому просторі - «касеті». Також про хорошу якість свідчить кант, встрочений в шов.
Намагайтеся вибирати ковдру, розмір якої хоча б на півметра більше ширини ліжка і на стільки ж перевищує ваш зріст, інакше ноги опиняться голими.
... І голову прихилити.
При виборі подушки спробуйте згорнути її в рулон і подивіться, як вона відновлюватиме свою форму. Чим швидше це відбудеться, тим якісніший наповнювач. «Кращими вважаються подушки, набиті качиним або гусячим пухом, - говорить Олексій Іванків представник компанії - виробника ковдр і подушок. - Суміш пуху і пера дешевша і жорсткіша. Але зверніть увагу на склад: гарні подушки, призначені для сну, не менш ніж на 90% складаються з пуху і лише на 10% - з пір'я. Сильно стисніть подушку рукою. Якщо відчуваєте кілька уколів, то недостиглого пера з гострими кінцями всередині занадто багато, а пуху мало. Щоб начинка не вилазила назовні, тканина наволочки повинна бути дуже щільною, а довжина стежка в швах - не більше 1,5 мм.
Алергікам підходять латекс і штучні замінники пуху. Однак вони можуть швидко звалятися, тому рекомендую синтетичні волокна, зібрані в кульки. Їх легко намацати всередині. Гарні вовняні подушки - вони не електризуються і навіть заспокоюють біль. Не раджу спати на них тільки тим, хто сильно потіє і має проблеми з шийним відділом хребта (в цьому випадку краще підійде шовк). Попросіть у продавця зразок вовни - її колір повинен бути білим, іноді з ледь помітним жовтуватим відтінком. І не соромтеся понюхати покупку: правильно оброблені вовна і пух не пахнуть.
Великим попитом користуються незвичайні натуральні наповнювачі. Наприклад, кедрова подушка набита найтоншими плівками, які оточують кожен горішок під шкаралупою. Цілющий аромат допомагає розслабитися, а особлива, пухка консистенція дозволяє голові і хребту приймати під час сну зручне положення, знімаючи напругу і покращуючи кровообіг. Єдине протипоказання - алергія на кедр. «Грецька» подушка наповнена лушпинням гречки або рисовим лушпинням. Вона надає хребту ідеально правильне положення під час сну на спині і боці, надає мікромасажний вплив на шкіру, сприяючи кращій циркуляції крові. Лікарі-ортопеди навіть відзначають усунення хропіння при її використанні. До речі, кращі ортопедичні подушки роблять з матеріалу темпура, що складається з безлічі осередків-бульбашок, в яких вільно перетікає повітря. Така подушка сама підлаштовується під людину ».
Якщо ви спите на боці, то вам потрібна більш висока і жорстка подушка (пухова), на спині - м'яка і низька (синтетична). Бажаєте перевернутися на живіт - вибирайте наповнювач з качиного чи гусячого пуху, щоб не перенапружувати м'язи шиї. Якщо вам весь час хочеться підкласти під голову руку, значить, висоти не вистачає.
Термін придатності.
Синтетичні ковдри і подушки рекомендується прати раз на 3 місяці, ковдри та подушки з натуральними наповнювачами - не рідше ніж раз на рік.
Вироби із гречаної і рисової лузги потрібно частіше сушити на свіжому повітрі без верхнього чохла. Наповнювач категорично не можна мочити - перуть тільки верхній знімний чохол. Пухові і пір'яні подушки перуть тільки вручну і віджимають в центрифузі. Міняти їх рекомендується приблизно раз на 5 років. Навіть якщо вироби зберегли свій зовнішній вигляд, наповнювач все одно розкладається.
За матеріалами АиФ.
|