Група вчених під керівництвом Сейдзі Аоягі з Університету Кансай в Осаці створила голку, яка чимось нагадує гарпун.
Її укол викликає менше болю в порівнянні зі звичайною голкою. За основу конструкції нової голки дослідники взяли пристрій хоботка москіта, пише New Scientist.
Хоботок у комахи має зубці й майже не торкається шкіри, тому людина не відчуває самого укусу. А от при ін'єкції голкою, навпаки, метал активно контактує зі шкірою, стимулюючи нерви і заподіюючи біль. Вчені сподіваються, що їхня розробка допоможе людям, яким постійно доводиться робити ін'єкції. Приміром, діабетикам.
Нова голка зроблена з кремнію і імітує три з семи мобільних частин хоботка комахи: 2 зубчасті максилл (друга пара щелеп) і трубчасту верхню губу. Всі ці частини приводяться в дію маленьким мотором, що працює на титанаті свинцю цирконію. Це п'єзоелектричний кристал, який трохи розширюється, коли ви додаєте змінну напругу. Отримувані вібрації кристала можна використовувати в якості мотора, необхідного для контролювання процесу проникнення голки.
Частини голки протикають шкіру в однаковій послідовності, як це відбувається у живого москіта. Вібрація становить приблизно 15 Герц. Розробку вже протестували на добровольцях, до числа яких увійшов і сам Сейдзі Аоягі. За їх словами, біль, дійсно, знизилася при проколі, проте больові відчуття довше тривали. Тому для покращення результату вченим ще належить допрацювати голку. За матеріалами MIGnews.com