Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Мінагрополітики має визначити долю українського ринку землі.
 
22-05-2010, 22:49  Влада

Мінагрополітики має визначити долю українського ринку землі.

 
Протягом місяця Мінагрополітики має визначитися щодо введення ринку землі - М. Присяжнюк.


Протягом місяця Мінагрополітики має визначитися щодо запровадження ринку землі. Про це заявив у Житомирі міністр агрополітики України Микола Присяжнюк, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.


'Мінагрополітики


"Для українця земля - це не просто товар, для українця земля - це історія", - підкреслив Микола Присяжнюк. Виходячи з цього, працівники міністерства зараз думають над тим, яким чином рухатися до ринку землі. Принаймні зараз обговорюються два варіанти: відкритий ринок сільськогосподарських земель, якому передуватиме створення Державного аграрного фонду, що дозволить державі контролювати і забезпечувати продовольчу безпеку; або довгострокова оренда з правом створення іпотеки через договір оренди. На думку міністра, першим кроком може стати все-таки довгострокова оренда з правом створювати іпотеку, а вже наступним кроком - ринок землі.

Микола Присяжнюк також охарактеризував основні принципи, які Мінагрополітики має враховувати при введенні ринку землі. На його переконання, в аграрному секторі без вертикалі інтегрованих компаній не обійтися, адже Україна має бути експортером сільгосппродукції. При цьому основою основ має залишатися фермерство, що дозволяє зберегти українське село. Крім того, потрібно дати право сільській громаді за наявності всіх земельних паїв при бажанні створювати не заготівельні, а виробничі кооперативи. А якщо у людей виникло бажання створити ці кооперативи, то держава повинна підтримати приватне сільськогосподарське виробництво. "Це основні принципи, які повинні розраховуватися і враховуватися при введенні ринку землі", - підкреслив Микола Присяжнюк.

За матеріалами УКРІНФОРМ .

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!