На сесії Житомирської міськради може бути розглянутий і прийнятий ряд документів, у разі затвердження яких, 5,4 га земель Ботанічного саду можуть бути пущені з молотка. «Пустити з молотка» в даному випадку не образний вислів, а реальний намір продати землю на аукціоні з благими намірами «поповнити бюджет міста», про що і декларується в проекті рішення п'ятої сесії шостого скликання, яка запланована на середину липня цього року.
Звідки ж узялася більше 5 гектарів вільної землі в зеленій природно-заповідній зоні Ботанічного саду недалеко від центру Житомира?
Все просто: від елітної ділянки на користь міста добровільно відмовляється Житомирський національний агроекологічний університет, який офіційно оформив право постійного користування на цю землю ще в травні 1996 року. Державний акт на право постійного користування землею серія II-ШТ № 002538 виданий Житомирському національному агроекологічному університету і зареєстрований в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 383 від 31.05.96.
Чи не рішення цього питання лежало в основі оголошення Міністерством агрополітики конкурсу на заміщення вакантної посади ректора цього університету?
Далі процедура проста: земельна ділянка площею 5,3882 га за адресою вул. Корольова, 39 відноситься до земель міської ради, а потім продається.
У агроекологічного університету залишається ще 35,4 гектарів, більша частина - за тією ж адресою: Королева, 39
Відповідно до протесту прокурора міста Житомира, і відповідно до ще одного проекта рішення сесії, депутати мають намір доручити мерові Житомира Володимиру Дебою звернутися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з клопотаннями про зменшення території природно-заповідного фонду Житомирського національного агроекологічного університету в м . Житомирі за адресою вул. Корольова, 39, та про розгляд можливості передачі частини земельної ділянки за зазначеною адресою до складу земель міської ради, не наданих у власність та користування з подальшим продажем права (оренди, власності) на дану земельну ділянку на конкурентній основі.
Можливо, у нинішньої влади Житомира продаж частини заповідних земель Ботанічного саду дійсно єдиний вихід для поповнення убогого бюджету міста. Сам губернатор Сергій Рижук з сумом назвав його колись «нікчемним».
До того ж сам мер не відмовився поки від намірів купити за бюджетні кошти новий службовий автомобіль, а для цього чекає перевиконання бюджету до осені.
Друге питання - наскільки прозоро і чесне буде підготовлено і проведено сам аукціон, і наскільки справедлива буде ціна сотки землі недалеко від центру міста? Це вже питання до фахівців з земельної оцінки. Знову ж таки, ніхто не гарантує, що за "елітні" землі на аукціоні не вступлять «в боротьбу» невідомі фірми-забудовники, народжені за місяць-два до угоди, і які мають спільного засновника. А може, земля вже обіцяна комерсантам зі столиці?
В одній з ріелторських фірм нам повідомили, що вартість землі в цьому районі мінімум - 2 тисячі доларів за одну сотку. Тоді варто очікувати фінансового прориву і перемоги над бідністю в Житомирі? А як скоро надійде в бюджет очікуваний мільйон (!) доларів? Або землю продадуть за оціночною вартістю, розігравши на аукціоні «догляд» конкурентів після першого «кроку»?
А може, як це часто буває, новий власник (чи власники) просто почне продавати елітні земельні ділянки на вторинному ринку та забезпечить цим собі безбідну старість , «домовившись» про істотну відстрочку платежів по угоді?
Земельні скандали в Житомирі не рідкість: виділення «сінокосів» для «обраних і гідних» людей міста на березі річки Тетерів - тому підтвердження. 23 грудня 2009 більше 20 елітних земельних ділянок «пішли в подарунок» житомирським депутатам, чиновникам і їх родичам. Таке рішення було прийнято на сесії Житомирської міськради. Мером Житомира в той час була Віра Шелудченко.
За матеріалами Житомир.info
|