Усі заголовки світових фінансових ЗМІ в останні кілька тижнів рясніють повідомленнями про дефіцит іноземної валюти в Білорусії. Справи в цій країні настільки погані, що населення країни починає купувати навіть гривню і російські рублі, не кажучи вже про те, що в країні великим дефіцитом стало золото і сертифіковані дорогоцінні камені. Про що це може говорити? Напевно, про те, що незважаючи на те, що Білорусь виробляє величезну кількість продуктів харчування, все ж не хлібом єдиним живе людина. Людям іноді хочеться купувати високоякісний одяг, побутову техніку та іноземні автомобілі, які на відміну від картоплі продають тільки за валюту.
Незважаючи на те, що населенню Білорусії не загрожує голодна смерть, президент цієї країни в результаті сформованої ситуації може втратити своє крісло. І воно зрозуміло, що в умовах глобалізації немає жодної країни, яка може задовольнити потреби своїх громадян власним виробництвом. А оскільки пан Лукашенко встиг посваритися як із Заходом, так і з Росією, то про стабілізаційних кредити він може тільки мріяти, саме тому Нацбанк Білорусії вже не може продавати валюту всім бажаючим.
Однак і українцям не варто радіти тому, що в прикордонних населених пунктах спостерігається попит на українську гривню. Це ні про що не говорить, крім як про безвихідну ситуацію, в яку потрапили громадяни Білорусі, які готові купувати хоч металобрухт, бо він сьогодні більш ліквідний, ніж їхня валюта. Але громадянам України слід поставити собі одне просте питання, а чи не може долар так само раптово зникнути в нашій країні?
Ось уже третій рік ми спостерігаємо постійне зростання цін на продукти харчування, а також на бензин, але при цьому курс нашої валюти залишається незмінним. Новий уряд готовий виконувати будь-які примхи МВФ, аби отримати черговий транш, який видають у доларах. А якщо припустити, що хоча б один з цих траншів не буде отриманий вчасно або зовсім. Але ж Україна - не Білорусія, і в нас стільки продуктів харчування не виробляють. Адже не для кого не секрет, що, наприклад, вершкове масло Україна купує у Білорусії і розводить його на місцевому виробництві пальмовою олією в пропорції 1:5. Так от, я Вас запитую, що тоді буде з нашою гривнею? Швидше за все, так само, як і в 2008 році ми побачимо різке подорожчання долара. Тільки в цей раз долар виросте не до 8 гривень, а до 20. Так що купуйте долар і євро і не кажіть, що ви не знали про те, що вони подорожчають. За матеріалами ua-banker.com
|