Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » Історія 8 Березня.
 
5-03-2010, 16:44  Свято

Історія 8 Березня.

 

Історія 8 Березня.


Історія 8 Березня.


Виникло це свято як день боротьби за права жінок. 8 березня 1857 в Нью-Йорку зібралися на маніфестацію робітниці швейних і взуттєвих фабрик. Вони вимагали 10-годинний робочий день, світлі і сухі робочі приміщення, рівну з чоловіками заробітну плату. Працювали в той час жінки по 16 годин на добу, отримуючи за свою працю копійки. Чоловікам після рішучих виступів вдалося домогтися введення 10 годинного робочого дня. На багатьох підприємствах в США виникли профспілкові організації. І ось після 8 березня 1857 утворився ще один - вперше його членами стали жінки. У цей день у багатьох містах Нью-Йорка сотні жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи надання ним виборчого права.
Історія 8 Березня.


У 1910 році на Міжнародній конференції жінок соціалістів в Копенгагені Клара Цеткін виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ'я. Відгукуючись на цей заклик, жінки багатьох країн включаються в боротьбу проти бідності, за право на працю, повагу своєї гідності, за мир. У 1911 році це свято вперше відзначалося 19 березня в Австрії, Данії, Німеччини та Швейцарії. Тоді більше мільйона чоловіків і жінок взяли участь у маніфестації. Крім права обирати і займати керівні пости, жінки домагалися виробничих рівних прав з чоловіками.
Історія 8 Березня.А потім його відзначили 12 травня 1912. У Росії вперше Міжнародний жіночий день відзначався в 1913 році в Петербурзі. У проханні на ім'я градоначальника було заявлено про організацію "... наукового ранку з жіночого питання". Влада дала дозвіл і 2 березня 1913 року в будівлі Калашніковської хлібної біржі на Полтавській вулиці зібралося півтори тисяч чоловік. Порядок денний наукових читань включав питання: право голосу для жінок; державне забезпечення материнства; про дорожнечу життя. Наступного року в багатьох державах Європи 8 березня або приблизно в цей день жінки організували марші на знак протесту проти війни.


У 1917 році жінки Росії вийшли на вулиці в останню неділю лютого з гаслами "Хліба і миру". Через 4 дні імператор Микола II зрікся престолу, тимчасовий уряд гарантував жінкам виборче право. Цей історичний день випав на 23 лютого за юліанським календарем, який на той час використовувався в Росії, і на 8 березня за григоріанським календарем.


Міжнародний жіночий день 8 березня з перших років Радянської влади став державним святом. З 1965 року цей день став не робочим. Існував і його святковий ритуал. Цього дня на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики по відношенню до жінок. Поступово Міжнародний жіночий день в країні втрачав своє політичне забарвлення.

Історія 8 Березня.


Після розпаду Радянського Союзу день 8 березня залишився в переліку державних свят Російської Федерації. Відзначається Міжнародний жіночий день і в країнах СНД: в Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдавії, Таджикистані, Туркменії, Україні, Білорусі як Міжнародний жіночий день; в Узбекистані як День матері; у Вірменії його відзначають 7 квітня як День материнства і краси.

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!