20 жовтня - Усесвітній день боротьби з раком молочної залози.
За станом на 20 жовтня 2009 року в Житомирської області проживає близько 3500 жінок з раком молочної залози.
Про це, посилаючись на дані Житомирського обласного онкологічного диспансеру, повідомили в Житомирському обласному центрі здоров'я.
Щорік вперше рак молочної залози діагностується у 370-380 хворих жінок. З них до 23-25% вмирають до року, оскільки діагностуються в III-IV стадії, унаслідок самолікування, лікування у екстрасенсів, травників і так далі
Хворі жінки (9 з 10 випадків) діагностуються самостійно, проявляючи патологію, пухлину молочної залози, але не всі відразу йдуть до лікаря.
Рівень захворюваності раком молочної залози за 2008 рік в Житомирської області складає 55,1 на 100 тисяч жіночого населення (по Україні - 52,5 на 100 тисяч), в 2007 році - 47,5 на 100 тисяч жіночого населення, в 2006 р. - 44,3 на 100 тисяч жіночого населення.
Якщо рак молочної залози виявити і пролікувати на ранніх стадіях захворювання, у жінок є найбільша вірогідність тривалої ремісії і лікування даного захворювання.
Особлива увага на своє здоров'я слід обернути жінкам 50-70 років, яких припадає на частку до 75-80% захворювання раком молочної залози.
При поліклініці Житомирського обласного онкологічного диспансеру відкритий маммологический кабінет, де ведеться прийом жінок. За 2008 рік прийнято 11080 жінок з маммографическим, ультразвуковими і цитологическими дослідженнями.
Організовані маммологическое кабінети в Новоград-Волинськом, Коростишевськом, Коростенськом, Малинському районах і місті Бердичеві.
У стаціонарі онкодиспансера в 2006 році відкрито маммологическое відділення на 40 ліжок для лікування хворих з патологією молочних залоз. Тут виконуються всі види оперативного втручання на молочній залозі, а надалі хворим виявляється комбіноване лікування згідно «Стандартів діагностики і лікування онкологічних хворих», затверджених МЗ України від 17.09.07 року № 554, які, окрім оперативного лікування, включають променеву терапію, поліхіміотерапію і гормональну терапію.
Останніми роками захворюваність раком молочної залози в світі неухильно зростає, відзначають медики.
Ця хвороба займає перше місце в структурі онкозахворювань серед жіночого населення і перше місце по смертності, тому таке велике значення має виявлення цього захворювання на ранній стадії.
Кожну годину від раки молочної залози в Україні вмирає одна жінка. Кожні 30 хвилин діагностується новий випадок раки молочної залози.
|