Україна може скористатися європейським досвідом і ввести процедуру банкрутства для звичайних громадян.
Ці заходи, на думку фахівців, відновлять процедуру платоспроможності рядових українців і, тим самим, зменшать кількість довічних боржників. У США на один мільйон рядових громадян припадає 6000 банкрутів. У Німеччині на таку ж кількість - 100 000 чоловік.
В українському законодавстві банкрутами можуть бути юридичні особи або суб'єкти підприємницької діяльності. Тому людина, у якої тимчасові фінансові труднощі, може залишитися без майна і при цьому сплачувати залишок боргу до кінця життя. Тому чиновники заговорили про введення процедури банкрутства для звичайних громадян.
Коментують:
Михайло Бродський: «Законопроект про банкрутство фізичних осіб - це законодавче врегулювання заборгованості, як міра соціального забезпечення громадян. Тобто ми таким чином все-таки захищаємо простих людей ».
Павло Міхайліді, арбітражний керуючий: «Якщо ціна на ринку нерухомості падає, кредит брався в еквіваленті 300 тисяч доларів, сьогодні він на ринку коштує 100. 200 тисяч доларів необхідно якимсь чином списувати. Не може бути громадянин довічним банкрутом, тобто працювати по суті на банк ».