Археологи виявили кокаїнщиків серед древніх перуанців
Нові знахідки археологів свідчать про те, що люди прагнули покращувати свої фізичні та психічні можливості за допомогою психостимуляторів ще кілька тисячоліть тому. Так що сучасні чай з кавою - лише ослаблені і «облагороджені» нащадки тих засобів, якими наші предки допомагали собі в дуже нелегкій боротьбі за виживання. Американські дослідники під час розкопок виявили на північному заході Перу сліди, які свідчили про розвинену звичку древніх перуанців вживати листя коки в якості засобу «розширення свідомості» і підвищення витривалості ще 8 000 років тому.
Листя рослини кока відомі головним чином тим, що саме з них здобувають сильний і швидко викликаючий звикання наркотик кокаїн. Однак кокаїн - винахід останніх 150 років, а стародавні перуанці тисячі років тому вживали натуральні листя коки в якості засобу відновлюючого сили і підвищуючого тонус усього організму.
Листя коки містять велику кількість різних алкалоїдів, які здатні знижувати відчуття голоду, поліпшувати травлення і частково компенсувати постійну нестачу кисню в умовах високогір'я.
Протягом досить тривалого часу історики і археологи вважали, що культурі споживання листя коки близько 5 000 років. Однак останні відкриття вчених з американського університету Вандербілта дозволяють значно відсунути цю дату вглиб тисячоліть.
Артефакти, виявлені під час археологічних розкопок на північному заході Перу, вказують на те, що древні перуанці стимулювали себе за допомогою листя дивної рослини ще 8 000 років тому.
Вчені з університету Вандербілта виявили в підземному приміщенні однієї із стародавніх перуанських будівель камені з вапняним нальотом, на яких, на думку вчених, жителі нагрівали листя, щоб вони придбали наркотичні властивості. Потім листя розжовували. Вапно, а точніше луг сприяли кращому витяганню алкалоїдів.