21 грудня керівництво Житомира та області зустрілося з Ізраїльської компанією «Arrow ecology», яка зацікавлена у будівництві сміттєпереробного заводу в місті.
Компанія більше 30 років займається очищенням побутових стоків, хімічних забруднень, нафтових плям і т.д. За словами представників компанії, «Arrow ecology» вдало здійснила ряд проектів з будівництва сміттєпереробних заводів в Ізраїлі, Австралії, США, Італії, Китаї та Румунії.
Сьогоднішня зустріч була першою, і її мета полягала в тому, щоб сторони могли ознайомитися з проектом.
Ініціатором зустрічі став Валентин Зубов - депутат Верховної Ради України.
«Сьогоднішня зустріч стала наслідком того, що уряд активізував свої зусилля за рішенням проблеми утилізації сміття в Україні. Це питання дуже актуальне для Києва, тому уряд дав доручення інституту ім. Патона розробити план будівництва сміттєпереробного заводу разом з Ізраїльської фірмою «Arrow ecology». Віце прем'єр-міністр Клюєв вніс пропозицію випробувати цей проект у декількох обласних центрах України. Тому я, в першу чергу, звернувся до губернатора Житомирської області Сергія Рижука, щоб випробувати його в Житомирі », - сказав Валентин Зубов, депутат Верховної Ради України, член фракції Партії Регіонів.
За словами керівника області Сергія Рижука, за останні 9 місяців його роботи він прийняв не менше 10 делегацій, які представляли компанії і фірми, які готові будувати сміттєпереробний завод в Житомирі
Як повідомили представники «Arrow ecology» компанія готова на 90% фінансувати будівництво заводу. Їм необхідно 2,5 гектара землі і 150 тон сміття щоденно (хоча за даними керівництва Житомира, за добу в місті накопичується не більше 110 тон).
Завод, який хоче побудувати ізраїльська компанія в Житомирі, використовує технологію, за якою сміття сортується за допомогою води.
«Завод буде сортувати, і переробляти окремо папір, метал, пластик. У результаті залишається 18% сміття, яке не сортується, тобто продукти, які неможливо переробити. Вони будуть вивозитися на звалище. Після переробки сміття, на виході, виходить біогаз і добриво. У залежності від потреб міста замість добрива це можуть бути різноманітні будівельні матеріали. Крім того, завод буде працювати без полігону побутових відходів, оскільки все сміття відразу йде на завод і переробляється. Будівництво заводу займе близько двох років », - сказав Юрій Михальчук, директор відділення« Arrow ecology »в Україні.
Сторони вирішили створити спільну робочу групу, яка вивчить умови як міста так і компанії, щоб зрозуміти як співпрацювати і втілювати проект у життя.
За матеріалами Житомир.info
|