Протягом десятиліть хліб був ізгоєм в очах лікарів-дієтологів - смачні хлібобулочні вироби вважалися причиною ожиріння, а також продуктом, здатним провокувати діабет 2-го типу та погіршувати його перебіг. Але зараз в умах дієтологів (принаймні, британських) стався переворот - з деякими застереженнями вони справили реабілітацію хліба.
Більше того, саме хліб, на їхню думку, є одним з найбагатших джерел вітамінів і мінеральних речовин. Хліб з цільного зерна, виявляється, є джерелом особливого «складноперетравлюючогося» крохмалю, який забезпечує почуття насичення на більш тривалий період.
Британські лікарі-дієтологи, ґрунтуючись на звітах провідних виробників хлібобулочних виробів у країні, повідомляють, що вперше за останні 35 років у Сполученому Королівстві відзначається зростання споживання головного продукту харчування. Британці стали їсти хліба більше, причому збільшення споживання відбулося відразу на 10%.
Проте в даний час на відміну від минулих років це явище не стало приводом для тривоги і попереджень населенню, незважаючи на той факт, що британці найтовстіша нація в Європі, та й на «світовому рівні» теж не дуже відстають від американців і австралійців.
Тепер дієтологи стверджують, що хліб вкрай необхідний організму, оскільки є джерелом багатьох вітамінів і мінеральних речовин. Схоже, що «демонізація» хліба, що тривала протягом декількох десятиліть, закінчилася.
Автори рекомендують хліб з борошна грубого помелу (зрозуміло, якщо дозволяє стан шлунково-кишкового тракту) з додаванням насіння льону або іншими корисними добавками.
Нещодавно в хлібі був виявлений крохмаль особливого виду, який, довго перебуваючи в шлунку і кишечнику, усуває відчуття голоду і сприяє зниженню ваги.