Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » У Житомирі МЖК «Інтернаціоналіст» запланував на весну будівництво двох багатоповерхових будинків на 116 квартир
 
11-03-2011, 23:12  Суспільство

У Житомирі МЖК «Інтернаціоналіст» запланував на весну будівництво двох багатоповерхових будинків на 116 квартир

 
Навесні 2011 року в Житомирі за адресою вул. Космонавтів, 60 планується почати будівництво двох багатоповерхових будинків за програмою соціального житла. Вже готова проектна документація і отримана підтримка місцевої влади. Проектом будівництва соціального житла займається відомий у 90-і роки в Житомирі і Україні молодіжно-житловий кооператив «Інтернаціоналіст».

У Житомирі МЖК «Інтернаціоналіст» запланував на весну будівництво двох багатоповерхових будинків на 116 квартирМи розмовляємо з нинішнім головою правління МЖК «Інтернаціоналіст» Миколою Міскевичем.

- МЖК «Інтернаціоналіст» так і займається будівництвом соціального та молодіжного житла?

- МЖК «Інтернаціоналіст» - це фірма з ім'ям. Вона була створена в 90-і роки для підтримки молодих сімей. Свого часу будувала і здавала в експлуатацію соціальне житло, безкоштовно виділяла квартири після кожного введення будинку в експлуатацію. За 15 років Житомиру було подаровано 32 квартири. Останній приклад будівництва - багатоповерховий будинок по проспекту Миру, 3 в Житомирі. Будинок був зданий в 2008 році, і на даний момент немає жодної непроданої квартири - всі викуплені.

- Чому багато років про МЖК «Інтернаціоналіст» ніхто не чув?

- Після запаморочливої кар'єри кооператив на багато років «завис» у кризовому стані. Чомусь попередні директори взяли курс на футбол, а точніше, на підтримку футбольної команди «Контингент». Ми теж готові підтримувати футбол, але дещо іншими методами. Футбол - це добре, але якщо 3-4 роки 100 чоловік сидять без зарплати, і росте боргова яма, то це погано. Футбольну команду ми передали на інший баланс, так би мовити, призупинили в себе її зміст. Тепер нею займається колишній директор МЖК «Інтернаціоналіст» Олександр Шнайдер. Через деякий час зможемо відродити хоча б юнацьку програму.

- Як давно ви очолюєте МЖК «Інтернаціоналіст»? Ви людина «своя» чи нова?

- Головою правління я став 6 місяців тому. Я представляю в Житомирі одну приватну фірму, веду, так би мовити, приватний бізнес. Підтримував стосунки зі старим керівництвом МЖК "Інтернаціоналіст", бачив, підказував, намагався допомогти. Перш ніж очолити цю організацію, звернувся до державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Заручився підтримкою голови фонду Леоніда Рисухіна, а також друзів, знайомих. Почав шукати шляхи, як вивести кооператив з банкрута, зайнявся пошуком інвестора. Тепер можна діяти з новими силами.


- Яким чином збираєтесь діяти?

- Зараз співпрацюємо зі Спілкою молодіжного кредитування під керівництвом Павла Шестопалова для проведення ряду квартир за програмою кредитування молодих сімей. Чекаємо, що відгукнуться люди у віці до 35 років, які зацікавлені у придбанні власного житла. А також люди, які можуть внести приватні інвестиції для отримання квартир в наших будинках. Адже у МЖК є все: будівельна компанія, земля в оренді під будівництво будинків і проекти.

Ми починаємо вести будівництво, і будемо його продовжувати під контролем громадськості міста та місцевої влади. Вже цієї весни починаємо будівництво двох будинків - 10-ти і 14-поверхового на вул. Космонавтів, 60.

- Розкажіть докладніше про будівництво цих будинків.

- Земля під будівництво взято в оренду, вже є підписаний в мерії дозвіл на будівництво. Хочу сказати, що в наших починаннях нас дуже підтримали губернатор області і мер міста.

- А якою буде орієнтовна вартість квадратного метра вашого житла?

- У плані соціального житла плануємо відштовхнутися від собівартості - в межах 4,200-4,800 гривень, а решта ціна буде залежати від ринкової ціни на нове житло. Також плануємо виділити місту кілька квартир для соціально незахищених верств населення - інвалідів війни, багатодітних сімей. Одразу хочу застерегти, що я проти формулювання «елітне» і «неелітне» житло. Образлива фраза. Що значить «елітне житло»? 5 поверхів, скляні стіни, підвищений комфорт? Це неправильно. Будь-яке житло повинно бути побудовано як елітне - велике або маленьке. Це означає нові технології, зручні комунікації. У наших майбутніх будинках закладено житлоплощу від 37 до 60 квадратних метрів (однокімнатна квартира), а найбільша квартира - 97 квадратних метрів (трикімнатна). Ми якраз і говоримо про соціальне житло - покупка житла буде доступна середнім верствам населення.

- А що за нові технології та зручні комунікації? Вони будуть присутні в новобудовах?

- Неодмінно. Ми запланували ще одне ноу-хау - дахову котельню. Це найголовніша річ, яка відриває майбутніх мешканців від системи ЖКГ і прогнилих комунікацій. До нашого будинку підходить тільки вода і електрика і йде каналізація. Причому електрика буде живиться по двох підстанціях - у разі обриву проводів будинок переходить на запасне електропостачання. За допомогою котельні, розташованої на даху, будуть обігріватися наші будинки, а не земля в радіусі декількох кілометрів. І, до речі, сусідні, прилеглі до наших домівок, теж.

- Що ще МЖК «Інтернаціоналіст» планує зробити за програмою молодіжного будівництва?

- У нас дійсно досить сміливі плани. Вже «зріє» проект з будівництва добротного 16-поверхового будинку на Смілянський площі. Їм ми займемося відразу, як тільки «витягнемо» будинки на Космонавтів.

Другий проект - 7,5 га землі на вулиці Червоноармійській (район колишнього мотодрому) під будівництво цілого мікрорайону. Це буде комплекс багатоповерхових будинків і кількох котеджів. Вже закінчили проектування мостового переходу, там буде дитячий сад, школа, міні-спорткомплекс, який не має аналогів в Україні за своїми функціями. Він може використовуватися для проведення матчів, як футбольне поле і т. д. Посередині мікрорайону передбачена своя церква. Всі ці дрібниці зараз опрацьовуються. З колишньою владою не виходило домовитися, у нас навіть намагалися забрати землю, виділену під це будівництво. Тільки зараз пішла просування. Зараз ми знаходимося на передпроектнійї, макетній стадії - хочемо показати місту, як воно буде.

- Коли ці плани почнуть втілюватися в життя?

- Думаємо, що незабаром. Все залежить від інвестицій. Ми ведемо переговори з багатьма інвесторами, в тому числі і західними. Може бути, цього літа піде робота - адже не за горами Євро-2012. І люди будуть зацікавлені в інвестуванні соціального житла.
Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!