Меню навігації
Календар новин
Популярні статті
Архів новин
Наше опитування
•  » » У Житомирі хочуть встановити пам'ятну дошку на честь Магдебурзького права
 
13-09-2011, 09:47  Суспільство

У Житомирі хочуть встановити пам'ятну дошку на честь Магдебурзького права

 
На честь надання місту Житомиру Магдебурзького права, виконавчий комітет Житомирської міськради має намір розглянути питання про встановлення пам'ятної дошки на честь Магдебурзького права на вулиці Кафедральній, 5.

У Житомирі хочуть встановити пам'ятну дошку на честь Магдебурзького праваПро це йдеться в проекті рішення виконкому Житомирської міськради.

Пам'ятна дошка буде встановлена за благодійні кошти.

Як відомо, Житомир у 1444 році отримав право користуватися магдебурзьким правом.

Вперше Магдебурзьке право було надано Житомиру ще в 1432 році, але у зв'язку зі складною політичною ситуацією в країні, це право було остаточно затверджено лише 12 років потому, в 1444. З тієї пори Житомир стає вільним містом, не підлягає юрисдикції і поборам російсько-литовських князів, магнатів і шляхти. Київ, приміром, отримав подібне самоврядування лише через років п'ятдесят.

Головним органом самоврядування в містах з магдебурзьким правом був магістрат. На ньому лежала турбота про міський благоустрій, він міг регулювати ціни на продукти, стежити за чистотою і порядком у місті. Магістрат мав «правові книги» (збірки законів) і друк з міським гербом.

Кстати а почему наш магистрат стоит пустой?

Информация
 
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Новини партнерів
Випадковий Анекдот
Відеоблок
•   2009-2014 © Zhitomir City News При копіюванні матеріалів нашого сайту 2012. гіперпосилання на Zhitomir City News. Обов'язкове!